| scortzy a întrebat:

As dri sa construiesc machete din lemn carton plastic si nu stiu cu ce sa incep. Daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi sau exemple de machete cu care sa incep.As dori si sugestii cu peisaje macheta.

2 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

@Q69, fi serios

Eu la ascoala am facut o macheta barca din materiale reciclabile.

Corpul a fost dintr-o stica de bere, decupata cu un orificiu in mijloc, catarge din bete de frigarui, panze din foi de hartie lipite de catarge si alte mici detalii pe care le poti face tu.

Mult succes!

| Q69 a răspuns:

Materialul cel mai la indemana este ...chibritul

http://www.libertatea.ro/......12007.html