| Denissa16 a întrebat:

De curand am incheiat o relatie. Simt nevoia sa comunic cu prietenii, cu familia. Uneori sau aproape mereu prietenii mei mereu sunt ocupati si nu prea au timp de mine. Problema e la mine? Cer prea mult?

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Salut.

Cred ca tu te-ai obisnuit sa vorbesti aproape non-stop cu cineva, si anume iubitul tau. Cred ca iti doresti cu ardoare sa vorbesti si cu un strain, doar ca sa nu te simti singura sau ceva de genu'. Poate acum iti dai seama cine iti este cu adevarat prieten si cine nu, este momentul potrivit. Incearca sa uiti de iubitul tau, si sa revii la normal asa cum erai si inainte de a fi cu el. Nimeni nu v-a putea vorbii non-stop cu tine, asa cum o facea asa.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| JayMeatSucks a răspuns:

Denisa, fara suparare, " nu prea au timp de mine" deja nu mai suna a prieten. Prietenul/a adevarat/a va avea tot timpul timp si pentru tine, fie ca poate pentru o zi, doua, o saptamana, sau cat o fi, isi lasa problemele la o parte. Deci problema nu e la tine :p

| Denissa16 explică:

Eu inteleg ca le au si ei pe ale lor, dar imi pot acorda si mie putina atentie, zic. Eu una asa as fi facut daca era altcineva in locul meu.