| Florin9Florin9 a întrebat:

De curiozitate, a fost cineva de aici dat afară de la Bacalaureat/Evaluarea Națională? dacă da, din ce motiv?

19 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Te pot da afara pentru ca ai copiat, pentru ca ai facut galagie si pentru multe alte lucruri(cunosc cazuri)

| Florin9Florin9 explică (pentru Samariteanul):

Păi în unele cazuri și dacă li se pare că te uiți urât la supraveghetori te dau afară laughing (mi se pare puțin stupid că te dau afară fără discuții dacă îți sună telefonul, mi se pare că ar trebui mai multă îngăduință că la urma urmei nu te ajută la rezolvarea testului dacă îți sună, pur și simplu ai uitat să-l închizi). Știu și eu cazuri, am întrebat așa de curiozitate dacă sunt aici pe TPU cazuri.

| Samariteanul a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da,stiu e stupid dar daca iti suna telefonul esti dat afara fara discutii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Nici macar cu telefonul inchis nu ai voie la examen.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine spune? Tine-l pe silențios si în buzunar si nu-ti fac nimic. N-au voie sa pună mâna sa te controleze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

8. Se interzice candidaţilor să aibă asupra lor tabele, manuale, notiţe, calculatoare de buzunar,
telefoane mobile etc.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta teoretic da cine să verifice? Uiti ca trăiești în Româniawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Asta crezi tu. Anul trecut, la mine in liceu, un candidat a fost eliminat din examen fiindca i s-a vazut putin telefonul in buzunar. Nu stiu daca l-a folosit sau daca era inchis, dar stiu sigur ca astfel a fost eliminat.

| Florin9Florin9 explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu ți se vede că e în buzunar probabil nu te scoate, la mine la liceu cineva a fost eliminat pentru că i-a sunat telefonul în timpul examenului și an auzit pe la televizor că, cazuri de genu' au fost și sunt destule.

| Xdreaper21 a răspuns:

Am raspuns prea perfect si au zis ca am copiat(romana proba orala)

| Florin9Florin9 explică (pentru Xdreaper21):

Ghinionul tău big grin

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Dap trebuie sa il dau in toamna:,(

| Florin9Florin9 explică (pentru Xdreaper21):

Vorbești serios? big grin

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da

| Florin9Florin9 explică (pentru Xdreaper21):

Am crezut că glumești când am văzut primul tău mesaj, ce prostie...

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Mie imi spui asta mi-a stricat tot planu ca eu trebuia sa plec luna asta in Anglia sa muncesc doar cu bac luat si acum trebuie sa il dau iar in vara

| Florin9Florin9 explică (pentru Xdreaper21):

Măcar ce explicații ți-au oferit?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Nici una au zis in particular dupa ce m-au scos din clasa ca daca recunosc cum am copiat ma lasa sa dau iar fix atunci
Eu incercam sa ii mint dar minte nu ma ducea la vreo inventie trasnita ca de obicei si na a trebuit sa zic adevaru decat ceva naspa si sa zica ca si mint

| Florin9Florin9 explică (pentru Xdreaper21):

Mă gândesc că poate au avut ciudă pe tine sau ceva de genu', că ceea ce au făcut e o tâmpenie prea mare ca să aibă altă explicație... Îmi este puțin milă de tine dar simt și mult dispreț față de ei.