| AllNone a întrebat:

De curiozitate..., voua, fetele, ce fel de baieti va plac? Ce va face sa va simtiti atrase de baieti? Fizic sau emotional?
Sau cum ar trebui sa se poarte un baiat cu o fata?
Cel mai complet si serios raspuns primeste FUNDA*!

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

La capitolul baieti putem vorbi pana maine laughing
Deci, din punctul meu de vedere, conteaza 50 % aspectul fizic si 50% caracterul. Adica primul lucru care te atrage la un baiat,cand il vezi,e,bineinteles, aspectul lui (daca e ingrijit, arata bine, are ochi frumosi, etc. )
Din punct de vedere al caracterului, nu imi plac egoistii si cei violenti (mai ales, cei violenti). Mi-as dori sa fie romantic (sa imi faca declaratii de dragoste, nu mereu, dar ocazional, totusi ); sa fie un baiat bun (adica nu un badboy, care isi petrece noptile prin cluburi); sa am incredere in el ( sa am siguranta aceea ca nu ma minte, ca e sincer).As mai putea spune multe...
Un baiat cu o fata trebuie sa fie respectuos, civilizat.

| CravataAlbastra a răspuns:

Personal, pentru mine contează 70% aspectul fizic si restul caracterul lui. Nu pot sa mint sa zic ca" aspectul nu e important". Sa fim seriosi acum cine vrea sa stea cu o persoana obeza sau urâtă etc.
Referitor la aspect mi-ar place sa fie înalt, slab ( dar nu piele si os), sa aibă trăsături frumoase la față ( nu ma intereseaza culoarea ochilor sau prostii din astea), sa aibă aspect drăguț la față, îngrijit iti dai seama.
Referitor la caracterul lui sa fie sincer, drăguț, per total sa aibă scoala vieți sa stie sa se comporte in orice situatie, bineinteles sa aibă initiativa (de ex: sa nu asteapta sa-l sărut eu ), sa stie sa se impuna cand trebuie, afectuos, lipicios asa mamos laughing
Cam asta este ceea ce as vrea eu personal. Tu te incadrezi? laughing))

| MaryNeagu1997 a răspuns:

Nu stiu daca fizicul este mai important decat caracterul, pe mine una ma intereseaza 45% fizicul si 55% caracterul! (acum depinde si de fata)
Cum ar trebui sa fie un baiat!? ...pai,sa vedem...
Acum vorbind despre fizic:
-sa aiba un aspect omenesc laughing
-sa fie ingrijit
-ordonat
Daca este asa zic eu,este sufizient.
Acum vorbind despre caracter:
-sa aiba o cultura generala cat de cat
-sa aprecieze eforturile unei femei,indiferent ca-i este (mama,sora,prietena,iubita...)
-sa cunoasca naravurile iubitei (asta ar fi bine pentru el) laughing
-sa stie cum si cand sa asculte o femeie(nu mereu trebuie ascultata,de multe ori femeile fabuleaza)
-sa stie sa-i arate ca o respecta si o apreciaza
-sa stie sa-i dea sfaturile necesare
-sa o lase singura in legatura cu alegerile proprii
-sa ii dea libertatea necesara oricarui om
-sa stie cum si cand sa se impuna
-sa ii arate ca pentru el si alegerile sau sfaturile ei conteaza
Momentan atat, depinde cat de serioasa vrei sa fie relatia cu ea.
Iar faza cu "cum ar trebui sa se poarte un baiat cu o fata?" asta vine de la sine, tu trebuie sa stii daca fata respectiva merita apreciata sau nu si daca nu merita totusi, nu te comporta urat cu ea, las-o in plata Domnului (cum se spune) laughing si cauta pe cineva la asteptarile tale.
te pup si sa ai o seara placuta :*
Sper ca ti-am fost de folos happy