| Prince_Pyckolo_1992 a întrebat:

De doua zile nu am nici un chef de munca de viata, sunt la pamant m-am despartit de iubita, aveam 4 ani impreuna si totul mergea bine, totul a plecat de la niste discuti contrari si nu-mi mai vb, ce sa fac cum sa trec peste sau cum sa o fac sa inteleaga ca a gresit cand mi-a zis sa ne despartim?

Răspuns Câştigător
| Anaad a răspuns:

Parerea mea este ca mai intai de toate trebuie sa intelegi faptul ca daca ea nu considera ca a gresit cand ti-a cerut sa va despartiti. orice efort e in zadar.Mai mult, daca la baza deciziei ei sta o convingere puternica nu prea mai ai ce sa faci. Totusi mi se pare incorect ca nu iti mai vorbeste. Incearca sa o abordezi in mod calm, si explica-i ca dupa 4 ani de relatie, meriti cel putin sa fi lamurit pe deplin, Multa bafta!

2 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

4 ani! Pai voi deja v-ati plictisit unul de altul sau ea a cautat un simplu motiv sa lase totul. Imi pare rau te inteleg. Dar, esti sanatos? Asta este cel mai principal ca gasesti tu alta.

| MintDots a răspuns:

"De doua zile nu am nici un chef de munca de viata". Chiar crezi ca e ea de vina? happy Scuza-ma, dar cred ca nu stii sa apreciezi femeia. Oricum, din chestia asta ea nu e vinovata. Daca vrei sa te impaci cu ea, trebuie sa-i recastigi increderea. Bafta!