| nesdfs a întrebat:

De fiecare data cand ma asez undeva si ma ridic vad in fata ochilor negru de ce? si nu prea mananc nu am pofte

2 răspunsuri:
| nhhv a răspuns:

Se mai întâmplă. Probabil e din cauză că te ridici prea brusc, habar n-am, dar poate și din cauza lipsei de calciu.

| qwertys31 a răspuns:

Ridicandu-te cu o viteza normala/rapida in mod inconstient, (pur si simplu vrei sa te ridici fara a te gandi, din reflex) sangele tau este impins jos din parte superioara a corpului. Acest lucru determinand probleme cum ar fi: ameteala, orbire, pierderea echilibrului si a auzului pe o perioada scurta de timp. Ii se intampla oricui din cand in cand, mai mult sau mai putin.