| Mini Roxi :x a întrebat:

De la ce varsta am putea purta tampoane interne?
Treburi neaparat sa nu mai fi virgina pentru a purta asa ceva?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu personal am inceput sa le folosesc inca de cand eram virgina si n-am avut nici o problema. Exista niste O. B-uri foarte mici, care pot fi folosite si de virgine. Important este, ca O. B-ul sa fie introdus corect. Succes!winking

| Nicoleta a răspuns:

La orice varsta. Nu nu trebuie

| Bogdana a răspuns:

Nu exista o varsta exacta.Cand crezi ca ai nevoie. Tampoanele interne trebuie shimbate la cel mult 4 sau 6 ore chiar daca au absorbit foarte putin sau deloc. Tampoanele lasate pe loc o perioada indelungata determina aparitia riscului producerii sindromului de soc toxic, o infectie bacteriana severa.Si nu trebuie sa numai fii virgina.nu are nici o legatura.happy

| biiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai poti purta de cand ai menstruatia
si fetele virgine poarta asa ceva
sunt unele micute, create special pentru fete virgine

bafta:*