| anonim_4396 a întrebat:

Pot folosi tampoane interne daca sunt virgina?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este indicat, tampoanele interne te predispun la infectii vaginale si fiind virgina, le vei trata mult mai greu.

| Ana a răspuns:

Da poti, tampoanele nu dezvirgineaza, doar sa le alegi pe cele mai micute.

| Anecherry a răspuns:

Bineinteles, dar nu e tocmai recomandat; poti face infectii.

| emasweetgirl a răspuns:

Normal ca da.
dar am auzit ca sunt mai bune absorbantele deoarece tampoanele poate pot produce infectii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si eu le folosesc.
Alegele pe cele mini si schimbale o data la 3 ore.
Asigura'ti igena inaintea si dupa folosirea lor, mainile trebuie sa fie perfect curate cand pui mana pe ele.

| rozalinda95 a răspuns:

Si eu am folosit tampoane interne cand eram virgina si crede-ma ca nu mau dezvirginat elelaughing)oricum. e adv chestia ca poti face infectii inauntr daca nu le skoti la timp sau daca nu esti kurata pe maini atunci cand le bagiwinkingasa ca ai grj si app ia-ti tampoane din cele mai mici:* te pup