| Marriaaa a întrebat:

De la ce varsta ar fi indicat sa te machiezi? Nu ma refer la machiaje complicate cu tus sau tone de farduri ci la unul simplu cu rimel si gloss de buze.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu cât mai târziu, cu atât mai bine.
Pa, pa.

| JustMusic a răspuns:

Poti sa incepi cand vrei tu, sau ma rog, cad sunt parintii de acord.eu am inceput la 13 ani, numai ca sa o stresez pe diriga din generala si am cam devenit dependenta de rimel.
Un machiaj simplu poate sa contina si un fard discret de pleoape, sau un tus. Important e sa fie culori cat mai naturale nu cand se uita cineva la tine sa spuna, ca ai cazut in cutia cu farduri.

Răspuns utilizator avertizat
| Inutza0102 a răspuns:

Pai poti sa te machezi de la ce varsta te consideri tu matura...multe fete se machiaza de la varsta de 14 ani
Succes!

| CamiiBăă a răspuns:

Pai depinde si de cat de matura esti si daca stii sa te macheziwinking. Parerea mea este ca ar trebui de la 12 in suswinking.

| sarah98 a răspuns:

Buna.Eu am inceput sa ma machiez la 12-13 ani(cand a fost de acord mama)laughingSper ca te-am ajutatwinking

| Annamarie a răspuns:

Hei! Eu de la varsta de 12-13 ani am inceput... apropo, cati ani ai?
Bafta la machiat! laughing

| Florina_Anca_1999 a răspuns:

Buna! De la ce varsta vrei tu.Eu am 14 ani si nu ma machiez.Nu mi se pare ca e nevoie.Cu cat esti mai naturala, cu atat esti mai frumoasa.Parerea mea. Sper ca te-am ajutat.Pa pa