| FlyingSparkle a întrebat:

De la ce varsta credeti ca ar fi normala o relatie dintre o fata si un baiat? adica pe la 12, 13, 14 ani, fetele vor sa fie cu un baiat, dar nu se saruta la 13 ani, nu?hee hee adica varsta primului sarut ar fi cam pe la 15-16 ani, deoarece este penibil sa ai un iubit la 13 ani laughing, nu?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu chiar toate fetele viseaza la un fat frumos si crescand pana la o anumita varsta intalnim fel si fel de prezente masculine care ne cad cu tronc si le vrem alaturi de noi asa ca, nimeni nu e exclus cand vine vorba de iubire, pupicei, saruturi pentru ca dragostea nu are varsta si limite.

| Enma a răspuns:

Primu meu sarut a fost la 11 ani cu unu de 13? da si plus de asta nu e ceva lege ce spui uh te saruti cu o fata si o faci iubita ta atunci cand te crezi in stare sa ai grija de ea sa nu o faci sa suferi si etc chestii daca placi mult pe cineva nu conteaza varsta lol adica nu zic sa faci dragoste de la 13 ani da nu mori daca saruti un baiat la 13 ani si plus de asta sa stii ca iubirea asta frumoasa si pura e acum cand suntem mici si indragostiti pe urma o sa apara interesele si fiecare baiat o sa stea mai mult cu o fata cu cat creste doar pentru ca a stat cu altu si a zis ala ca e buna si vr sa stea si el cu ea straight face sa vada cum... asa ca invata sa iubesti cu adv indiferent de varsta mie imi plc de un baiat enorm de 2 ani si l-am sarutat cand aveam 12 ani si am fost foarte fericita! in primele 5 minute ca mi-a venit sa plang dupa ca a plecat si au inceput niste idiotzi sa ma sune sa ma intr ce am facut cu el straight face

| ElenaDianaLiana a răspuns:

Exista persoane care s-au sarutat si la 12 ani, chiar daca iti e greu sa crezi asa e.si nu cred ca e asa frumos deoarece sunt mici si le e greu sa inteleaga care e treaba cu sarutu si celelalte chesti pe care ar trebui sa le fac. pentru ca aia nu e inca varsta la care poti intelege astfel de lucruri. esti mai timid si e mai greu. si poti face multe greseli si asa o sa fii penibil. pe la 14 ani ai putea sa ai o relatie rezonabila. cat de cat acolo.

| mcocaina a răspuns:

Pai eu m-am sarutat cu un baiat la 9 ani si totusi a fost un sarut frantuzesc nu e chiar asa stupid sa ai un iubit la 13 ani colega mea are 14 ani si habar nu are sa sarute si prietenul ei la fel...gandestete ca in ziua de azi unicopii au relatii si sexuale la 12 ani