| ascovit a întrebat:

De la ce varsta este indicat sa te epilezi pe picioare si la subrat? ( asta avand in vedere ca parul de pe picioare, si de la subrat, este usor observabil ) Si cu ce este indicat?

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Helau
Nu cred ca exista o anumita varsta la care sa incepi sa te depilezi, deoarece fiecaruia ii creste parul in mod diferit.x poate avea 10 fire de par pe picioare si la subrat nimic, iar pe y sa nu il mai vezi de parlaughing )
Eu m-am tot facut cu bicul.Ce-i drept trebuie' sa te faci la vreo 3 zile(asta depinde iar de la persoana la persoana), dar e minunat fata de aparatstraight face

Ieri, pentru prima data, m-am facut pe picioare cu depilatorul si a fost chin.Ma durea cam tare ce-i dreptlaughing si mi se ridica parul de pe mana intr-un hal si aveam senzatia ca si parul din cap mi se ridica.In mod ciudat,colegei mele nu i s-a intamplat asa cevalaughing
Mai sus de genunchi ma durea,pisca,deci am renuntatlaughing.
Azi m-am facut la subrat cu aparatul si hypnotized chin, dar nu ca pe picioare, desi pielea e mult mai sensibila la subrat.Iti mai pot spune ca a meritat durerea, fiindca la subrat sunt ca in palma day dreaming(chiar daca inca ma ustura).
Aaa.am uitat sa iti ziclaughing) in timp ce ma faceam pe picioare si chiar si la subrat, transpiram ca dracu.De aici rezulta ca eu eram super implicata in procesul asasinarii firelor de parno talkinglaughing

Cred ca e mai ok sa te faci cu crema depilatoare,numai ca se intampla sa te grabesti sa pleci pe undeva si atunci apelezi la bic.
Cu ceara nu am incercat,dar e ca si cum te-ai face cu aparatul si ma refer la eficienta(parul creste mai fin si mai greu),caci,referitor la durere, mi se pare mai usor suportabila ceara, fiindca o data ai tras-o de pe picioare.Cu ceara nu mai ai cum sa te opresti din depilat cum faci cu aparatul: te doare si te opresti, acolo e o data.

Incearca mai multe metode si urmeaz-o pe cea care ti se pare tie mai eficienta si care nu e dureroasa.
Ciaaau!

10 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

15-16 ani. Cu lamawinking
Funda?happy

| shtephie a răspuns:

Atunci cand iti creste te depilezi, nu conteaza asa mult varsta ...insa nu chiar de copil... dupa 11 ani.

| Katherineeeeee a răspuns:

Pentru inceput daca esti inca in perioada de pubertate si nu vrei sa atepti pana la 16 ani sa se termine, poti sa iti epilezi subratul cu crema depilatoare sau cu ceara, iar pentru picoare nu ti-as recomanda lama pentru ca face firul de par mai aspru si mult mai vizibil(dupa ce creste din nou). Ai putea sa folosesti ceara si pentru picoare!

| Classy a răspuns:

Eu am 14 ani si ma epilez cu crema depilatoare.Insa tie iti recomand ceara si pentru picioare si pentru subrat! Eu nu pot suporta ceara, stiind oricum ca e mai eficienta, dar asta e! Bafta!

| Hassel a răspuns:

Saluthappy
Chestia cu epilatul e diferita de la om la om.Nu trebuie sa te epilezi incepand de la o anumita varsta, ci cand parul incepe sa te deranjeze...
In ceea ce priveste metodele de epilat, nu recomand lama de ras, fiindca ingroasa firele de par. Dupa parerea mea, ceara este cea mai buna solutie pentru epilat.pace.

| loveyouschatz a răspuns:

Este bine sa te epilezi cu ceara sau cu crema epilatoare, sa nu incerci lama ca dupa regreti... funda love struck?

| IoanaaIsabellaa a răspuns:

Este indicat sa te epilezi pe picioare si subrat e la varsta de 13-14 ani si este indicat sa te epilezi pe picioare cu epilator sau cu ceara Veet, iar la subrat cu crema depilatoare.Dar niciodata sa nu te razi cu bigul pe picioare caci ar sa-ti creasca foarte repede si mult. Sper ca te-am ajutat happy

| eu_3200 a răspuns:

Te poti epila orcand.Cu un aparat special.

| monica2000 a răspuns:

Poti sa te epilezi de la varsta de 11 ani (cand incepi pubertatea ). Dar trebuie sa te epilezi mai rar, deoarece creste mai mare. Poti sa te epilezi cu un aparat de ras.

| siena a răspuns:

13-14