| NuImiPunNume a întrebat:

De la ce varsta esti adolescent?

Răspuns Câştigător
| elizabeth a răspuns:

In general de la 12-18 esti adolescent.dar se poate, acum, si mai devreme cum ar fi 10-11

13 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

De la 14 ani...

| TeoPT a răspuns:

În funcție de maturitatea gândirii, poate începe și la 10, și la 15. Chiar nu e o regulă.

Baftă

| Amy a răspuns:

11-12 ani

| Larisa a răspuns:

De pe la11-12 ani incepe adolescenta,cand organismul tau incepe sa se modifice,apare nevoia de a interactiona cu alti tineri de varsta ta, te inalti, devi constient de unele chestii de care inainte nu erai constient etc.

| BloodPrison a răspuns:

De pe la 11 ani

| AndreiZz a răspuns:

12-18 dupa 18 esti om pana la 18 esti o umplutura pentru sisemul romanesc, de la 18 esti valoros ca'si pot face bani de pe urma ta.

| qMisaki a răspuns:

Intre anii 11-14 esti pre-adolsecent. De la 14 la 18 esti adolescent, apoi esti adult.

| măcheamăăăî a răspuns:

De la 14 in colo.

| Gabica a răspuns:

14 ani

| 4827 a răspuns:

| ladybird a răspuns:

Cam de pe la 14-15 ani. Exista si o perioada de vreo 2 ani de preadolescenta (adica inaintea adolescentei, cam 12-14 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12-18

| rebeeexD_9003 a răspuns:

Depinde cum te simti tu! in general de pe la 13-14:*