| uiteasa a întrebat:

De la prieteni foarte buni la iubiti. ce parere aveti? avantaje si dezavantaje. va rooog :*

Răspuns Câştigător
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Ai un avantaj destul de bun pentru ca daca ati fost prieteni foarte buni al/o cunosti foarte bine. dar este si un dezavantaj pentru ca cand va veti desparti, daca o sa va despartiti relatia dintre voi ca prieteni va fi altfel si nu veti mai fi asa de apropiati. am pati-o si eu

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ei, chiar nu-i asa...sau chiar asa este ...de cand este lumea si pamantul cei mai buni prieteni au devenit iubiti, nu discutam de avantaje si dezavantaje, ci pur si simplu s-au cunoscut si s-au recunoscut, in timp si atunci si-au dat seama ca se potrivesc foarte mult.

| alabalaportocalala a răspuns:

Nu exista "dezavantaje" dar avantajul ar fi ca daca ati fost prieteni foarte buni si dupa aceea iubiti va cunoasteti mult mai bine si o sa aveti o relatie mai mult ca de prietenie decat ca de iubiti!winking

| adisuper a răspuns:

Avantaje :
-Va cunoasteti foarte bine
Dezavantaje
-sunt sanse mari ca in ochi vostri sa ramaneti mereu niste prieteni si nu iubiti ...stiu situati de genu