| uiteasa a întrebat:

De la prieteni foarte buni la iubiti. ce parere aveti? avantaje si dezavantaje. va rog ajutati-ma :*

Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Salutari! In mod normal nu iti recomand sa privesti relatiile ca fiind ceva de pe urma carora trebuie sa ai un castig, o realizare ori sa obti un interes! In teorie dezavatajele ar fi ca: poti sa iti pierzi amicul daca relatia nu merge (cand apar sentimente lucrurile se schimba), un avantaj ar fi ca se poate ca cel mai bun prieten sa fie 'acel ales la care viseazi'! Oricum relatile de genul acesta nu trebuie privite din perspectiva, ce castig/ce pierd? ci mai bine prin perspectiva *Merita? chiar vreau asta? sunt in stare? si sa iti asculti inima! Decizia doar tie iti apartine! Daca ti-as spune ca eu am avut numai avantaje in urma prieteniilor transformate in iubiri asta nu inseamna ca va fi valabil si pentru tine! Decizia este numai a ta si doar tu poti decide, fara a te lasa influentata! Succes!

4 răspunsuri:
| Bibi16 a răspuns:

Daca ca iubiti nu merge va veti pierde prietenia buna.Va veti simti altfel, ciudat.Dar depinde de tine daca vrei sa risti

| Bibi16 a răspuns:

App am uitat sa zic avantajele asa ca-ti zic din nou,
Avantaje:va cunoasteti mult mai bine, vorbiti mult mai deschis, faceti mai multe lucruri impreuna.
dezavantaje:ti-am mai zis daca n-o sa mearga ca iubiti n-o sa mai existe o prietenie asa de buna
funda?

| LoStEyEs a răspuns:

Nu cred ca va functiona sad in primul rand, va veti simti foarte ciudat, dupa cum a zis Bibi16. in al doi-lea rand, nu stiu ce sa zic, va cunoasteti toate secretele, totul ok, dar va veti pierde prietenia, si cred ca asta e mult mai important. adica, daca ati fost atatia ani foarte buni prieteni, ar fi ciudat sa incepeti sa iesiti impreuna.
Dar daca voi va iubiti mult, nu are nimicwinking Eu ma refeream la aia care nu-si gasesc nici o prietena/ prieten, si si-l fac pe prietenul ei cel mai bunwinking
Bafta kiss

| oanaX a răspuns:

Avantaj: va cunoasteti foarte bine si nu va exista falsitate in relatia foastra, relatia are potential din acest motiv
dezavantaj: daca va veti desparti urat nu vor mai exista sanse la o prietenie ca cea dinainte si amandoi veti medita in secret la vechea voastra prietenie