| Antrax a întrebat:

De la un timp ma simt atat de singura la scoala stau in banca nimeni nu ma baga in seama si daca incerc sa zic ceva nu ma asculta nimeni iar fostii mei colegi nu prea mai vorbesc cu mine se dau mari ca cine sunt ei... e atat de trist... Ce sa fac sa nu mai fiu asa trista?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ai incredere in tine!
Fii originala!
Nu incerca sa pari ce nu esti!
Si... integreaza-te in mediul ONG(-T), te va ajuta sa-ti faci prieteni adevarati, nu de astia de care pretinzi ca ai acum...

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu sta singurica ca asa te inchizi mai mult in tine, mai bine iesi cat mai des din banca, plimba-te, poti sa faci cunostiinta cu alte fete din alte clase, fi tu insuti, mereu naturala si cu zambetul pe buze, hai ca esti o draguta.

| want2bMajestic a răspuns:

Scola asta ne macina pe toti... dca nu ai putina popularitate in scoala...nu t baga nimeni in seama, dar pentru asta poti sa t imprietenesti cu alte fete nu doar din clasa d la tu sau dca vrei sa discuti ceva... vb mai intai cu col cea mai apropiata tie, iar apoi vin si ceilalti...winking

| Marry:X a răspuns:

Buna. Nu mai fi deprimata( cine vorbeste ca si eu sunt la fel). Asa sunt toti, dar cand o sa realizeze ce prietena buna esti o sa vezi cum o sa vina toti dupa tine ca si catelusiihee hee. Iesi plimba-te pe coridor, prin curtea scolii, nu sta ca viata e prea scurta ca sa o irosesti plangand.Pa pa:*

| mada12 a răspuns:

Deci...in primul rand incearca sa nu iti areti tristetea pe fata...copii vad asta si isi bat joc de tine.De fiecare data cand cineva spune ceva rautaacios la adresa ta... ia-o ca gluma "MErsi, mersi.si mie mi se pare ca am cam multe cosuri";"Nu mai zi...si? cine tio zis asta? Cred ca teo mintit."; "zau? mersi de compliment...desi nu e unul prea placut"...sau.dale un raspuns "woowww...ai invatat sa vorbesti...acum ca ai invatat sa zici "mami" trebuie sa inveti sa zici si "tati" si dupa aia hai la mine sa cantam in cor mmaammmiiitttaaattti." Si tot din astea.NU TE LASA! NU ESTIJUCARIA LOR! daca mai ai nevoie de ajutor cu colegi tai id de mess piticutza96 ...add me;)

| plasticstyle a răspuns:

Pai iesi si tu pe coridor, plimba'te incearca sa te apropii de o colega...sau vb cu colegele pe messthinking daca nu te baga in seama, baga'te tu cu ei.

| ioana_9061 a răspuns:

Asa am fost si eu, dar cu timpul colegi si colegele mele au inceput sa vorbeasca cu mine. Fa-ti o prietena atasazate de colege,
intra cu ele in vorba. Mie imi pare rau ca nu am putut sa ma atasez mai devreme de colegele mele.Acum sunt pe clasa a8a si la sfarsitul anului ne despartim.Incearca sa iti faci o prietena, indiferent de ce varsta ar avea. Daca vad ca ai o pritena incep sa vorbeasca cu tine.

| ioana_9061 a răspuns:

Asa am fost si eu.Acum dupa ce mi-am facut o prietena toti colegi ma baga in seama.Incearca sa iti faci si tu o prietena.Iesi prin curte, pe coridor.Incearca sa vorbesti cu colegele tale.Intra in discutie cu ele.

| g_7133 a răspuns:

Gaseste-ti si tu in clasa o colega doua cu care sa te intelegi bine. Nu trebuie sa fi timida, intra in vorba cu ei.

| noname1235454544554 a răspuns:

In inima noastra, este un gol care nu umple nici o data, ai grija unde caut fericirea pentru ca sunt prea multe locuri gresite care lumea isi cauta fericirea. Masina ta de spalat cand se strica unde te duci sa o repari? Iar tu unde crezi ca gasesti raspuns la viata?