| miruna011 a întrebat:

De la un timp simt ca nimanui nu ii pasa de mine, de aceea nici incredere nu prea mai pot avea. De multe ori vreau sa vorbesc cu cineva, dar nu prea am cu cine. Mesaje nu imi mai da mai nimeni si atunci cand dau eu prima, persona respectiva imi raspunde(de ex la cf sau o noutate ceva) si apoi nu mai imi raspunde. Cu iesitul si altele eu trebuie sa iau iniativa si la prietenii, rar cand mai imi dau ei un mesaj ceva. Ce as putea face?

1 răspuns:
| Fataanonima890 a răspuns:

Prietenii vin și pleacă. Nu știu ce sa îți zic pentru ca sunt în aceiași situație dar pot spune ca poți petrece timp cu tine și sa vb cu tine. Tu ești singura persoana care se poate înțelege cel mai bine. Nu ai nevoie de Prietenii ca să fii fericit/a ai nevoie doar de tine?
Chiar și dacă ai avea prieteni care sa fie apropiați de tine aia o sa te invidieaze pe ceea ce ai