| FOOLSmanXxl a întrebat:

De mult eram bâlbâit si acum nu mai vorbesc clar! Cum pot scăpa de ele?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, inainte erai balbait si acum esti ca inainte, nu?

Pai, un logoped ar putea sa te ajute!

| cyupaku a răspuns:

Mergi la logoped

| Lzehxo a răspuns:

Mergi la logoped. Si cel mai important fa exercitii de dictie. Cumpara-ti o carte si cu vice tare citeste cat mai mult si mai corect posibil. Fa zilnic asta si o sa vezi imbunatatiri. E oribil sa te balbai, iti zic din propria experienta pentru ca multi rad de tine. Bafta! Ai grija de tine!

| Vassii a răspuns:

Încearcă să vorbești cu toată gură și să nu mai musti din cuvinte. Îți recomand să-ți bagi un creion in gură și să încerci să vorbești clar, este cel mai bun exercițiu

| Vysatoroareaa a răspuns:

Asa