| LCD a întrebat:

De unde stiu daca himenul meu este intact sau nu?
nu am intretinut relatii sexuale.ma refer la masturbare

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil simti un disconfort daca te dezvirginezi chiar daca nu iti curge sange. Asa cred.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Day pe Google -> Imagini si cauti hymen (in engleza). O sa vezi acolo numeroase poze si schite anatomice privind aspectul si localizarea himenului. Apoi te uiti frumos cu o oglinda si vezi daca la tine mai exista acea membrana, sau nu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde cu ce te-ai masturabatwinking

| alexdop21 a răspuns:

Se poate intampla ca al tau himen sa nu se fii rupt, pentru ca unele fete au o flexibilitate foarte mare a himenului si sa se rupa abia la al 2-lea chiar al 3-lea contact sexual. Dar de ce conteaza foarte tare daca mai este sau nu acolo acel himen? in fond si pana la urma urmei a fii virgina nu inseamna a avea himen sau nu, ci daca ai intretinut relatii sexuale cu un barbat, sau cu o jucarie sexuala ce sa iti penetreze vaginul asemanator unui penis (din punctul meu de vedere)

| LCD explică:

Degetul

| marcel_5462 a răspuns:

Daca te-ai masturbat frecanduti clitorisul nu trebuie sa-ti faci probleme dar daca degetelul ala buclucas l-ai indrodus in vagin se schimba datele problemei.