| MariusCristian1 a întrebat:

As vrea sa stiu daca este posibil ca iubita mea sa mai fie virgina in urmatoarea situatie: i-am introdus degetul in vagin (pe tot) si ea nu a simtit nimic. Durere sau ceva... Si nici eu nu i-am simtit himenul. (Dar stiu ca himenul nu prea se simte) Este vreo sansa ca ea sa mai fie vrigina? Sau a mai intretinut relatii sexuale cu altcineva 100%?... !

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Nu puteai sa faci ceva mai interesant decat sa cotrobai pe acolo?happy
e atat de important sa fie virgina? poate are un himen elastic si nu ai ajuns la el. data viitoare foloseste ce trebuie, nu degetul

| MariusCristian1 explică (pentru Alexandru0007):

Nu e important sa fie virgina. E important daca ma minte, pentru. ca ea a spus ca este virgina si nu-mi plac minciunile. happy
Pai si daca are un himen elastic ce? Tot ajungi la el. Si cat de elastic sa fie sa bagi tot degetu' si sa nu fie nimic?

| pufipo a răspuns (pentru MariusCristian1):

Daca vrei sa ai certitudinea ca nu te minte, convinge-o sa mergi sa-si faca un control - e oare greu sa ai incredere in ea?
o relatie se bazeaza pe incredere, totusi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul este o pielita fina, si de regla foarte elastica, situata chiar la nivelul vulvei, adica fix la intrarea in vagin. Himenul din nastere are 1 sau mai multe perforatii/gaurele strict necesare pentru a avea pe unde sa se scurga sangele menstrual, in timpul producerii menstruatiei. De obicei pe suprafata himenului exista o singura gaura a carei largime combinata cu elasticitatea pielitei, permite trecerea prin ea fara sa se rupa/crape/lezeze chiar si a penisului deci cu atat mai mult a degetului. Vaginul poate fi mai stramt sau mai larg, deci prin introducerea a unui singur deget este posibil sa nu provoace durere. De asemenea este posibil ca ea sa practice asa numita "degetica" masturbarea destul de des folosita de fetele aflate la pubertate sau la varsta adolescentei. Fiindca virginitatea este de fapt un concept psihico mental, o stare de fapt, adica ceva imaterial si invizibil nimeni nu poate vedea sau verifica stare de VIRGINITATE a unei fete/femei. In cazul in care himenul se rupe ori se distruge in totalitate, cu producerea unei sangerari, deci se produce un lucru vizibil/palpabil in urma unei masturbari, respectiva fata este DEFLORATA. De asemenea deflorarea se poate produce si in urma unui contact sexual prin care penisul este introdus in vagin si in acest caz se produc concomitent atat deflorarea cat si dezvirginarea. Starea reala si adevarata a "pasaricii" iubitei tale ti-o poate spune doar ea. Daca nu a intretinut contacte sexuale pana in prezent ea continua sa fie virgina, chiar daca o vei masturba in continuare si daca din greseala o vei si deflora. Sanatate!

| Betty12345678 a răspuns:

Nu prea ai cum sa-ti dai seama doar printr-un deget introdus.

| Perfekt a răspuns:

Vroiai so gadili pe himen? Iaute de ce nu pot unii sa intretina relatii sexuale. apropo pustiulica. femeia daca te "minte" se "minte" si cu tine de mana.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Da şi nu... depinde de formatul păsăricii ei

| GigiButelie a răspuns:

Nu exista o metoda exacta de a determina daca o fata este virgina sau nu. himenul nu se rupe, se intinde, iar daca fata este destul de excitata(uda) in momentul in care ai introdus degetul in vaginul ei, e normal ca el sa nu fi fost asa strans. de asemenea multe fete isi introduc un deget sau doua in vagin in timpul masturbarii, deci nu e concludent faptul ca ti-ai introdus degetul in vaginul ei. in plus, daca o fata nu intretine relatii sexuale pentru o perioada lunga de timp, vaginul el se poate stramta la loc. deci o fata stramta nu este neaparat virgina. de asemenea, o relatie se bazeaza in primul rand pe incredere reciproca. daca consideri ca nu poti avea incredere in persoana iubita, inseamna ca ori nu este potrivita pentru tine, ori esti tu prea sceptic.