| Andyandre13 a întrebat:

De cand nu am putut realizat ceva.
Am întrat intr-o stare nasoala, nu am chef de nimic, nicio speranta.
La munca nu m-am putut duce ca nu mai făceam fata, simțeam ca ma sufocam, sunt asa de 3 luni și continui asa.
Mi-am pus chiar și viata în pericol,dar Dumnezeu m-a salvat.
Chiar și în starea asta, încă ma prind de lucrul pe care nu am reușit.
Am stări de depresie, recunosc dar vreau sa trec peste.
Nu știu ce sa fac ca să trec peste. Singura știu ca nu pot,dar am o mătușa care ma ajuta.
Simt ca viata mea a luat o întorsătură rau de tot,de comunicat,nu comunic,nici din pat nu m-as mai da jos.
Dar merg cu speranța că de data asta am s-a reușesc,mai ca nu mai am acea forta pe care o avem inainte,de a merge mai departe.
Ma simt ca intr-un tunel,fără scăpare, ca intr-o cutie de chibrite,pe care cu ultimul bat s-a ars totul.
Ce sa fac,ca să merg inainte,sa lupt incontinuare, sa îmi găsesc o motivatie demna, am starea asta fără nici un chef de viata.
Eu inainte nu eram asa, dar de cand nu am reușit ceea ce mi-am dorit ma simt asa.
Cine a mai trecut prin asa ceva și cum a depasit fără pastile si psihiatru.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un control psihiatric. Noi nu avem ce-ti face.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic psihiatru, pentru evaluare si tratament serios.
Sanatate multa!