| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum vreo 2 luni imi placea un baiat catalin i-am cerut sa ne combinam el m-a respins pentru ca a zis ca are prietena si auzind asta am lasat-o balta apoi peste 2-3 zile a venit la mine in clasa si mi-a cerut numarul nu am apucat sa il dau pentru ca a venit dirigu si la dat afara. Apoi am vorbit la telefon cu prietenul lui cel mai bun si mi-a spus sa nu ma incurc cu catalin ca el vrea sa rada de mine normal ca nu am mai vrut sa am deaface cu el la vreo 3-4 saptamani de asta a inceput sa sa dea la mine da asa imi zambea ma lua de mana chesti de genul asta. la vreo 2 luni de asta Eu m-am combinat cu un baiat petru mai mare cu 9 ani decat mine si cat am fost impreuna vene la mine la scoala infiecare zi si catalin nu stia ca noi doi suntem impreuna si cand nea vazut s-a suparat rau si a plecat si el vorbea cu prietenul lui cel mai bun seby si seby a spus ma ce ai? si catalin o zis ma nu vezi ca andnreea s-a combinat cu prostu ala de petru si seby o zis cica da care e problema ta? si catalin o zis ba eu tin la ea o vreau numai pentru mine nu suport sa il vad pe ala cu ea si seby o zis bai da tu chiar ti la aia si catalin o zis da ba tin mult la ea si am fost un prost ca nu am vrut sa fiu cu ea si seby o zis pai ce mai astepti bagate pe ea si catalin o zis nu nu vreau sa ii despart si o plecat in baie eu eram in baia la fete si de la baia baietilor la baia fetelor se aude foarte bine si catalin o inceput sa planga si o atunci o intrat un baiat florin in baie si o zis ba ce ai? si catalin o zis lasa-ma frate nu vezi ca toate imi merg ca dracu of eu tin ca prostu la ea si ea s-a combinat cu ala si florin o zis pai date la ea si catalin o zis da cum sa ma mai dau la ea nu cred ca mai tine la mine si florin o zis lasa ma ca o sa iti treaca si catalin o zis da o sa imi treaca pe dracu ca tin mult la ea si am iesit din baie si am urcat sus si m-am dus la ora si in pauza el avea info si cand m-a vazut nicici nu s-a uitat la mine a pus capu-n pamant si a plecat si el incerca sa se dea la mine dar eu cum eram cu petru il respingeam si acum o saptamana a incercat sa ma ia de mana dar l-am respins si s-a uitat in ochi mei i-au dat lacrimile si apoi a plecat si azi cat inca eram imp cu petru el radea si cand m-a vazut sa oprit din ras si le-a spus prietenilor lui sa il lase-n pace acum treaba e ca petru s-a despartit de mine azi pentru ca ne-am certat ma rog si eu cum tin mai mult la catalin decat la petru m-am gandit ca e mai bine sa las situatia cu petru asa pentru ca oricum are varsta pe care o are si ma rog m-am gandit sa ma combin cu catalin oare mai am sanse cu el? Va rog un sfat si daca da cum sa fac sa ma comni cat mai repede cu el?
P. S-el vb aproape in fiecare zi cu cineva la telefon si nu stiu cu cine si nu stiu nici daca mai are prietena
Va rog un mic sfat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@devlishro nu suntem de acceiasi varsta eu am 14 el 17.

| aloneinthedark a răspuns:

Prima greseala a fost sa te combini cu Petru, care din cate am inteles este cu 9 ani mai mare decat tine... Este aproape o extrema, probabil Petru te folosea aiurea, crezandu-te o prostuta, usor de manipulat care pune botul la orice.

Pe de alta parte Catalin care este de aceeasi varsta ca tine pare sa se fi indragostit pentru prima oara, si prima dragoste ne face sa fim innebuniti unul dupa altul, este ceva minunat. Dar el este degeaba indragostit de tine daca tu nu esti, asa ca... ar fi bine sa cauti in sufletul tau daca il iubesti cu adevarat sau nu, si in functie de ce gasesti ori ii spui ca nu vrei sa fii cu el pentru ca nu il iubesti ori ii dai un indiciu micut. Cum ar fi sa ii transmiti un biletel printr-un prieten ca sa va intalniti undeva.

Sper sa te fi ajutat un pic.