| pspspsps a întrebat:

Deci, am 12 ani si imi place de un baiat care e in clasa cu mine. Cred ca si el ma place, dupa felul cum se comporta cu mine, insa nu pot sa aflu nici de la prietene, pentru ca ele nu stiu, si nici de la el pentru ca nu vrea sa-mi spuna. Mereu cand il intreb zice ori 'nu stiu' ori ' tu cat ma placi' si mereu dupa ce ii spun el doar zice 'aha' dar nu-mi spune. Eu ii zic mereu, sau aproape mereu ca il plac 90. Nu stiu ce sa mai cred. Adica ce vrea de la mine. Am pus-o odata o prietena sa-l intrebe pentru mine si el a zis ca crede ca ar vrea, dar nu stie sigur. Si prietenul lui cel mai bun m-a sunat si mi-a spus ca baiatul respectiv nu vrea sa fie cu mine, desi, inca nu spusese raspunsul. Si prietenul asta al lui mereu ma opreste sa fiu impreuna cu baiatul ala si cu altii. Oricum, sa revenim. Pe baiatul ala il mai plac 2 fete care una nu are sanse deloc si celalalta are foarte multe pentru ca e frumoasa. Si baiatul respectiv are foarte multe cu mine in comun. Deci, am cateva intrebari: 1. Oare el ma place? 2. Prietenul lui o fi gelos ca il plac pe baiatul ala si nu pe el? 3. Cum sa-l conving sa-mi spuan adevarul?

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca te place,ar trebui sa faca el primul pas! Poate te place,dar poate e si timid sa-ti spuna... Posibil sa fie si prietenu lui gelos,asta numai el stie! Daca i-ai dat odata de inteles,astepta, daca te injosesti in fata lui, s-ar putea sa-si schimbe parerea despre tine.Adevarul reiese din gesturi, priviri si comportament, nu trebuie sa-ti spuna el personalhappy

| pspspsps explică:

P.S. Funda la primul raspuns folositor.

| pspspsps explică:

Aaaa...si inca ceva! Deci, ma intreb, daca el stie ca imi place de el si lui sa presupunem ca-i place de mine atunci de ce nu vrea sa-mi spuna?

| SMarius a răspuns:

laughing e confuz baiatu...la 12 ani nu cred ca stie prea multe despre cum e sa fi intr-o relatie.
desi din cate mi-ai spus,ai avea mai multe sanse cu prietenul ala al lui.

oricum, mai insista cu baiatul, dar nu-l sufoca!

| MonsterBunny a răspuns:

Ehei...greu cu dragostea.Eu ti-as sugera ca daca-l placi si aflii cumva ca si el te place sa pastrezi relatia de prietenie mai mult si pe la 14 ani sa ''sari pe el''. Daca il intrebi destul de des daca te place inceteaza cu asta odata si vezi ce comportament are. E posibil sa te intrebe ''Ce nu ma mai intrebi daca te plac'' sau altceva iar tu sa-i raspunzi mereu ''Nu te mai intreb''. Prefate ca atunci cand trece el pe langa tine sa spui ca de exemplu ''Ai vazut ce dragut s-a facu Alin'' dar vezi sa nu exagerezi prea mult ca s-ar putea s-o faci lata si pe urma n-o sa te mai bage in seama. E posibil sa te intrebe prietenul lui ca daca cumva il mai placi si sa-i spui simplu ca poate zambind. vezi daca merge si nu uita, fara iubiti la 12 ani ca mai tarziu e jale :-))

| marcel2000 a răspuns:

Pai am fost intr-o situatie asemanatoare am ost placut de 3 fete si ele ma tot intrebau dar le evitam pentru ca nu le cunosteam una de care mam apropiat ma placea iar prietena sa otot supatra si facea tot posubulul sa ma evite deci cred ca acel baiat te va alege pe tine si tu vei reusi numai in momentul cand prietenul lui il va lasa sa faca ce vrea mai incearca te sustin si sper ca sa ai sanse cu acel baiat si sa iti mai spun un pint fa tot posibilul ca sa stai langa el daca cumva acest baiat va vedea ca cu adevarat tii la el atunci iti va spune raspunsul sa dea dumnezdeu sa ai noroc in draoste