| Insepultus a întrebat:

Deci, am 13 ani, si bag shop-uri(etnobotanice) incontinuu. ai mei vor sa imi faca test sa vada daca ma droghez sau nu...cum pot sa scap fara sa ma prinda? DAU FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| Dragon01 a răspuns:

Depinde de analize.Eu nu te sustin in a consuma, dar iti spun ce se poate face ca sa nu iasa la analize. Daca analizele se vor face la un laborator obisnuit de analize, treci pe lapte si lactate.Cat poti de multe, laptele curata. Daca o sa para totusi ceva vor apare ca sustante necunoscute, asa ca poti spune ca ori ti-a pus cineva ceva in cafea.suc.dar daca analizele vor fi facute la antidoping...trebuie sa muncesti mai mult...Baga lapte si lactate la maxim deocamdata.Bafta.Nu-i panica!big grin

6 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Sfatul meu este; sa le spui adevarul parintilor, sa te lasi in voia sortii deoarece ei iti vor numai binele,si ei daca afla, tot ce fac este numai spre binele tau,chiar daca la inceput se supara,si reactile sunt mai ridicate,fac asta pentru ca sunt ingrijorati de tine,fapt ce este normal,ai o varsta foarte frageda,nu ai de ce sa consumi aceste substante,din cate vad nu ai,,probleme care te duc la aceasta masura foarte drastica'',deci cel mai bine este sa nu mai consumi,pentru ca chiar nu ai nevoie de asa ceva,iar daca nu te poti lasa,inseamna ca ai nevoie de ajutor,(stiu ca,de fapt nu cred ca,gata,cum ai vazut mesajul meu nu mai consumi,dar gandeste-te la ce consecinte vor urma,si nu gandeste-te doar la tine, gandeste-te si la cei apropriati, cat vor suferi daca reactia ta va fi fatala!)

| IMC90 a răspuns:

De detectat nu vor detecta nimic la analize fiindca substantele din porcariile alea sunt neidentificabile (nici macar nu se stie ce substante se folosesc, am inteles ca au gasit otrava de sobolani in alea de se fumeaza si pesticide in alea de se trag pe nas)

Am un prieten al carei sore a fost internata la spitalul de psihiatrie din cauza etnobotanicelor (si nu a iesit nici acum) si mai am o prietena care mai nou are venele negre de la etnobotanice.
Asa ca, astea ar trebui sa fie principalele tale problemewinking

| inimadeciocolata a răspuns:

Deci faci asta? Ai intrat intr-o mare belea.Scapa de toate alea si linisteste-te.

| ThatGirl19 a răspuns:

Aaaa...ce-ar fi sa nu te mai droghezi? straight faceIti distrugi viata tongue

| JnY a răspuns:

Le spui a lor tai ca esti vegetarian(a)laughing...deci iubitor/iubitoare de plante!laughingGlumesc, spune-le ceea ce faci si sa te ajute sa scapi de acest "noroi", crede-ma ca apoi in el sfarsesti :-J...

| kikila a răspuns:

Pai odata ce vo sa isi faca testul crecasi-au dat seama dupa comotament ce faci. Sfat:lasa-te de doguri iti afecteaza tot organismul.Tu faci ce vr e viata ta