| annaZz a întrebat:

Deci, am o obsesie... La teza, printre 7 exercitii, ne-a dat unul in care sa identificam 2 antiteze. Eu am inteles ca trebuie doar una, si doar una am scris. Oare cat scade? Am avut o caracterizare pretentioasa, o explicatie, analiza, tot am facut perfect (zic eu ) dar ma macina antiteza aceia. Si... cum sa dea cineva la TEZA antiTEZA? Funda pentru. raspuns rapid!

3 răspunsuri:
| QiCKaaTc a răspuns:

laughing) Anti-teza este o figura de stil! laughing Si. daca stii exact cat era punctajul pentru acel exercitiu, il imparti la doi daca zici tu ca jumatate ai facut...

| annaZz explică (pentru QiCKaaTc):

Tocmai, nu stiu punctajul. Dar s-a rezolvat. Stiu ca e figura de stil laughing. Sa stii, chiar nu mi-am dat seama... Mersi oricum.

| MonsterManiacs a răspuns:

Pai daca punctaju era 4 puncte din 100 inseamna ca iei doar 2 puncte din 100