| Sheridanx a întrebat:

Deci.am o perioada incredibil de ingrozitoare.De obicei sunt vesela, zambesc mereu, glumesc.nu sunt invidioasa, am rabdare.sunt optimista etc. Dar de la un timp simt pur si simplu ca nu mai pot face nimic.
Ma trezesc dimineata fara nici'un chef de viata, simt ca nu am nici'un rost.Stau toata ziua in casa si ma uit la filme.Prietena mea cea mai buna nu imi mai este chiar atat de buna.Isi petrece timpul numai cu iubitul ei si cu "fosta"ei cea mai buna prietena (care a fost o nesimtita si jumatate). Pe langa asta, ma critica incontinuu si imi scoate in evidenta toate defectele, nu ii convine nimic la mine.Stiu ca asta ar insemna ca nu este prietena cu adevarat, dar inainte era totul altfel.
Vreau sa ies din starea asta. Vreau sa fiu vesela, sa ma bucur de vacanta...
Sfaturi?:*

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Simplu. Te rog sa nu iei in gluma. In fiecare dimineata cand te trezesti te uiti in oglinda si spui cu voce tare; Azi vreau sa fiu fericita, si zimbesti cu gura pana la urechi. Stiu ca dimineata este greu dar incearca macar o saptamana. Te rog. Nu vei pierde nimica. Pa

2 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Pune-ti muzica vesela, incearca sa zambesti, iesi cat mai mult din casa, comunica cu diversi oameni, fa-ti prieteni noi.

| teoriazambetului a răspuns:

Ai incercat sa-ti faci prieteni noi? sa cunosti persoane noi? aceiasi problema/stare am avut-o si eu am trecut peste e bine sa nu pui chiar tot la suflet...