| Dinu_Alexandru_1996_tnYS a întrebat:

Deci... Am traversat pe rosu la un semafor si m-a vazut politia. M-a oprit si mi-a dat un avertisment frumos semnat. Aceasta chestie se duce in timp? Daca dupa un an sau doi traversez iar pe rosu, iau amenda sau tot avertisment, adica se pastreaza? Nu de alta dar sunt si semafoare puse degeaba ca nu trece nici o masina si stau degeaba si astept. Asta ca pieton.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avertismentul dupa cum ii spune si numele e doar un avertisment, nu se cumuleaza cu nimic si nu se tine cont de el intr o viitoare contraventie