| AllaBalla a întrebat:

Deci. ca sa o iau cu inceputul; cand eram mica ( ma rog. pana prin clasa a 5-a) aveam parul scurt, purtam ochelari, aparat dentar si eram si putin plinuta. Eram prototipul acela pergect de tocilara clasei straight face Dar vederea mi s-a rezolat, acum am un zambet perfect, m-am inaltat foarte mult si nici nu mai sunt grasa, ba chiar din contra toata lumea ma invidiaza pentru corpul meu de acum( am 1.73 si 50 kg ) am mers la sala, am si niste forme frumoase, sunt model, acum am niste plete lungi laughing cu alte cuvinte am devenit o fata care nimeni nu ar fi crezut ca o sa ajung... sau ma rog, nici nu stiu exact cum sa ma caracterizez. Ideea e ca nimeni nu imi dadea nici o sansa, toata lumea credea ca voi fi forever alone. straight face
Dar din cauza imaginii mele din clasele mici mi se pusese o eticheta. din cauza asta nici un baiat din scoala nu se uita la mine... toti baieii cu care am fost nu ma stiau ca " ratusca cea urata " de alta data. Acum am intrat la liceu ( Lazar, din Bucuresti happy ), voi fi clasa a9-a si se pare ca baietii roiesc in jurul meu laughing eu am intrat cu inca vreo 3 colege cu care ma intelegeam destul de bine. dar acum ele sunt geloase pe mine si nu mai vor sa vorbeasca cu mine. sigh pe de alta parte ma bucur ca am acest succes la baieti ( toti imi spun ca trebuie neaparat sa particip la miss, imi propun sa iesim. si nu cei mai forever alone din liceu ci cei mai populari) dar pe de alta parte chiar nu ma simt bine pentru ca am stricat aceste prietenii. chiar ma intelegeam bine cu acele fete iar una dintre ele imi era si prietena cea mai buna. si nu prea cred ca pot sa fac nimic. eu nu am nici o vina...

Răspuns Câştigător
| IlyncaFio a răspuns:

Pai draguto in cazele astea, singura optiune e sa vorbesti cu ele, nu tot timpul popularitatea e cea mai buna, odata ce se termina ea se termina si prietenii falsi, dar cei buni raman mereu alaturi de tine. dar ideea e ca daac intr-adevar vreti sa deveniti prietene, sun-o si spune-i ca nu-ti place popularitatea sau ca nu-ti prea place ca toti baietii inorc capul dupa tine. Macar incearca eu cred ca te-am ajutat, daca nu sa crezi ca nu asta a fost intentia mea!

1 răspuns:
| mamasiita a răspuns:

Si care e intrebarea?