| dulc3'maria a întrebat:

Deci.care se pricepe pe aici poate imi raspunde si mie...acum 5-6 luni am fost la dentist pentru ca aveam o carie la o masea care ajunsese la nerv. mi-a scos nervul dar nu cu anestezie ci a pus o solutie de omorat nervul si m-am dus de mai multe ori sa o curete, dupa aceea mi-a plombat-o si nu am avut nimic.acum dupa aproape o jumatate de an ma cam deranjeaza putin, foarte putina durere uneori, credeti ca nu mi-a curatat-o atunci bine? iar daca aveam o infectie sa imi apara tocmai dupa o jumatate de an?sadplsss cine stie sa imi zica si mie mi-e frica raucryingsunt si racita o fii de la curent durerea nu stiu ce sa mai credcryingva rog spuneti-mi si miecryingdoctora mea e in concediu ca a nascut si la altcineva nu ma ducstraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| madutzzza a răspuns:

Stai linistita .si eu am la fel ca tine.aceeasi problema mi-am pus`o si eu...am fost la doctora mea.si mi-a spus: cu timpul acea plomba ti se mai rupe din ea fara sa iti dai seama.si iti intra mancare si simti ca si cum te apasa ceva pe gingie, o durere minora, nu iti face probleme nici nu se pune problema ca ai avea vreo infectie.trebuie doar sa te duci la doctora ta dupa ce isi reincepe serviciul sa te curete atata tot .si incearca sa eviti sa mai manaci pe partea care ai maseaua plombata... infectiile nu se fac oricum mama mea este medic chirurg si mi-a explicat ca infectiile nu se fac din orice. daca aveai infectie te durea din primele zile si ti se inflama gingia si altele mai grave nici nu suportai durerea macar. te pup si stai linistitawinking

6 răspunsuri:
| dulc3'maria explică:

Mersi frumos esti o dulce:*love struckm-am mai linistit...love struck

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Pfff, o data ce t'ia scos nervul nu ar trebui sa te doara.
Da nah poate ai baut thu ceva rece sau ai stat in curent.
Eu zic sa mergi la un control si lasa tu prosteala ca vai doamne la alt doctor nu ma duc ca te alegi cu complicatii!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Andrey dc trebuie sa raspunzi thu primul phbbbbt?
M'am supilat pe tine!
laughing)

| putzulica a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu... ma deranjaza doar putin de tot... cateodata... cand bag cald si apoi rece imediat. e normal... mi-e mi-a facut niste injecti pentru a scoate nervul dupa care a urmat sa imi bage un ac in masea si sa miste peacolo pentru al omora pe el.happy apoi mi-a plombato. si gata...tot cam acum o jumate de an.big grin

| IQOnly a răspuns:

Deci, nu trebuie sa iti faci griji! Cine stie de ce te doare maseaua! Eu as zice ca ar fi trebuit sa foloseasca anestezicul cu seringa pentru ca solutiile nu prea isi fac efectul! Cred ca pe tine te-a dat cu un fel de spray, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey si eu am patit la fel am avut o carie si mno mi-a pus o solutie sa-mi omoare nervu si mi-a curatat canalau si acum dupa o jum de an o inceput sa ma dora cate un pic si apoi insuportabil si am plecat la stoma si acum tot plec sa-mi curete canalu si nu stiu ce sa-mi faca ca o zis ca am facut ceva bola si inca ma tot dore desi o zis ca mi-a scos nervu sad