| dulc3'maria a întrebat:

acum vreo 5 luni am avut carie si un nerv la o masea pe care mi le-a scos dar fara anestezie..mi-a pus o solutie sa il omoare si m-am dus de mai multe ori(pentru ca mi-e frica de injectiebig grin)azi...am simtit ceva...putina durere si ma deranja putin..acum mi-a trecut..sadde la ce sa fie?sunt si racita si simt si alti dinti ca ma deranjeaza nu numai ala,daca era sa mai am nerv nu simteam mai devreme?adica...a trecut aproape o jumatate de anstraight faceplsss spuneti-mi si mie..doctora mea e plecata si la altcineva eu nu ma ducbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o nevralgie de trigemen.
Un ceai călduț de mușețel (clătești gura) are rol de antiseptic, calmant, Algocalmin (bei o fiolă când sunt durerile mari, vezi că are gust amar).
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| dulc3'maria explică:

Ms de sfatlove struckchiar e boonlove struck

| sigmanet a răspuns:

Probabil ca durerea a venit de la ceilalti dinti si ti-a lasat impresia ca este cel fara nerv... Putin curent, putina raceala, poate ai baut ceva rece dupa cald sau invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ești? Unde-i doctorița asta? Și eu am o carie dar... nici că dau pe la stomatolog (ăla pe care-l cunosc eu e măcelar, nu mai calc în cabinetul lui cât oș trăi).