| Xonia a întrebat:

Deci cea mai buna prietena a mea...
Parintii ei sunt prea stricti, adica la noi sunt zilele orasului si pe ea au lasato o singura data saptamana asta, si atunci nuprea a avut bani la ea si a trebuit sa fim acasa pana la 9 si ceva
Si am vrut sa mergem si ieri si nu au lasato, au zis ca va merge azi cu ei
Astazi am fost si eu cu ei, neam dat o data in tiribomba, am stat sa bem un suc si am plecat
Cand ia intrebat daca putem sa ramanem la concert au zis ca nu ca il doare pe taiksu stomacu, si am zis ca putem ramane noi 2 si sora ei mai mare, si au raspuns la fel: nu ca il doare pe taiktu stomacu
Ea pe afara nuprea iese, in oras nu o lasa,.
De multe ori m-am certat cu ea pentru ca eu vruiam sa merg in oras si pe ea nu o lasa

Ce sa faca sa numai fie asa stricti?(dau fundita si sper ca nu vam plictisit)

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eeee asa am fost si eu tinut in lesa'
Cand am scapat...happy
Au regretat si poate ca si azi regreta
Nu o sa poata sa o tina in lesa o viata intreaga
eu am scapat cam pe la 15 ani incepusem dejahappySa le raspund...
In fine asta e firea frate
Nici sa fiu baiatu mami nu e frumos da nci un derbedeu'
eu am ales sa fiu un golanasbig grin

| redrosegirl a răspuns:

In aceesi situatie ma aflu eu, nici pe mine nu ma lasasad. mai mereu ma cert cu ei, de multe ori ii mint ca sa pot iesi in oras cu prietenul sau cu fetele dar si atunci ma suni ca disperatii.Parintii mei sunt foarte severicryingSincer nu stiu ce sa fac:-s. ca sa nu mai fie asa, ma simt o marioneta in mainile lor.eu le mai raspund, tip, ii fac sa se simta rau si asa ma mai lasa. dar ii mint(stiu ca nu-i frumos, dar e singura solutie ca sa ma pot distra si eu). te-am pupatkiss

| Special_girl a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa incerce sa vorbeasca cu parintii ei, sa le explice ca in zilele noastre copiii sunt mai libertini. Ea trebuia sa faca tot posibilul sa le arate ca pot avea incredere in ea.Asa sunt parintii, protectori, si fac asta pentru binele nostru(intr-o oarecare masura)
trebuie sa-i intelegem si pe ei.

| Goofy77 a răspuns:

Nu are ce sa faca asa vor fi parintii pana la o varsta destul de inaintata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe parinti nu poti sai manipulezi poate le e frica sa o lase sa iasa cu vreun baiat si sai rupa virginitatea de aia sunt stricti