| ZapaciLaa a întrebat:

O colega de-a mea(Iuly) are niste parinti foarte stricti. Faza e ca pe la sf. lu iunie am fost cu ea la o alta colega(Bya) acasa. Am stat un pic afara si a inceput sa ploua si ne-am dus in casa. Ne-am mai jucat ce ne-am jucat si s-a facut ora 8 seara si inca ploua afara. I-am zis mamei lui Bya sa ne sune parintii si sa ramanem la ea peste noapte. Toate bune si frumoase, o suna pe mama si ea a zis ca ma lasa, dar cand suna acasa la Iuly, raspunde tatal ei. Mama lui Bya l-a rugat sa o lase pe Iuly la Bya, dar s-a enervat, i-a zis ca nu si ca vine in 10 min dupa ea cu masina. Eu am dormit la Bya si Iuly a plecat. A doua zis am fost la Iuly acasa sa mergem afara si a zis ca a pedepsit-o o luna. Apoi eu am plecat la o matusa in alta localitate si am venit dupa o luna in oras. Am vb cu Iuly pe mess si atunci a fost un soc puternic : Au pedepsit-o toata vara. Si nici acum nu o lasa sa iasa afara cu noi. Credeti ca ar gasi o rezolvare pentru ca deja mi se pare f. absurd. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| FloriiDirectioner a răspuns:

1.Ce fel de parinti sunt astiastraight face? O so tina toata copilaria in casa? WTF?!
2.Nu as vrea sa fiu in locul ei.
Pai incearca sa vb u cu parinti ei si sa le spui ca sunt cam exigentii cu fata lor.O vara intreaga cam mult.Nu le e mila parintilor de ea?! Nu stiu ce sa zic inkearca sa vb cu ea si daca parinti o considera inca cophila.si o tin ca pe un bebe numa in casaspune-i sa dea dovada ca ea poate sa isi poarte si singura de grija...E bine ca macar iese din casa, cand merge la scoalabig grin

3 răspunsuri:
| Lowly a răspuns:

Pai nu stiu, dar, fiecare parinte are dreptul lui asupra copilului sau...desigur mi se pare absurd modul lor de comportare dar nu cred ca esti in masura sa-i judeci e problema lor si poate pana la urma in viitor vei vedea ca ce au facut ei este bine si ca i-a fost de ajutor iuliei... poate se tem de rautatile acestei lumi.si vor doar sa o protejeje prea mult poate

| ZapaciLaa explică:

Cel putin puteai sa taci laughing

| DarkSour a răspuns:

Eu sunt cea pedeptita sadsadsad