| InvalidShark09 a întrebat:

Deci, de ceva vreme vorbesc cu o fata. Imi place de ea si nu stiu daca ar fi bine s-o invit in oras de revelion.?
Imi pasa prea tare de ea, ne intelegem de minune, nu vreau ca dupa ce o intreb sa nu mai vorbim. :/ Ce sa-i spun mai exact? Cum s-o invit? Ce sa fac? (Okay, asta chiar o sunat disperat si antisocial.)
Mersi. Am 14 ani si sunt din Brasov. doar ziceam.

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Cam aiurea cu invitatul in oras de revelion XD dar eh, sunt mai mare cu 10 ani decat tine, ma intelegi, nu? laughing

Anyways, eu as vedea, in primul si primul rand, ce planuri are pentru seara/noaptea de revelion, apoi i-as propune sa o petrecem impreuna (tu si cu ea eventual inca cativa, daca vreti mai in gasca).
Putin suc, putin cioco, putina plimbare, artificii, ar trebui sa fie nice ^_^.

ps. Nu-ti fie frica sa-i spui ce simti pentru ea,

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Inainte de toate imi pare rau sa te anunt dar este ciudat s-o inviti in oras de revelion si iti dau mai multe motive.
In primul rand sunteti putin cam mici pentru acea aglomeratie si atmosfera de revelion. Ai duce-o prin oras si atunci ce?
Ati merge la restaurant? E plin frate!
Lumea isi face rezervari inainte.

La varsta voastra parintii nici nu v-ar lasa, stii prea bine ca este placerea parintilor sa intre in noul an alaturi de copii.

De asemenea... daca ai vrea s-o inviti atunci ar trebui sa fiti mult mai apropiati de atat. Inca nu sunteti iubiti sau ceva deci ar fi ciudat s-o inviti chiar in acea noapte.

Alt motiv ar fi ca orice tata normal nu si-ar lasa fata sa mearga de revelion, pe la 12 noaptea alaturi de cine stie ce baiat pe care nu il cunoaste.
Daca as fi eu tatal nu as lasa-o nici spanzurat. Incearca sa gandesti si asa,din punctul de vedere al altuia.

Eu unul iti recomand sa mai astepti putin pana trecem in noul an.
Ii dai un mesaj frumos de revelion si vorbesti cu ea dupa ce se termina agitatia.
Mergeti prin oras, prin parc, la o prajitura/film... si mai vorbiti.

Daca merg bine lucrurile si ramaneti asa pana la anul atunci o s-o poti invita pe la tine la revelionul viitor daca ai niste parinti calumea iar fata niste parinti care sa te placa.

Nu esti disperat doar ca ai exagerat putin. Sunteti mici pentru astfel de iesiri.
Apoi faci cum a zis cel de dinaintea mea. Ciocolata, plimbare, artificii...

Sper ca nu te-am jignit!
Sarbatori fericite!

| frod6969 a răspuns:

Nu-i prea ok de revelion, probabil are deja alte planuri, dar daca vrei sa o faci, incearca sa descoperi ce activitati ii plac, iar dupa sa o inviti sa faceti acel lucru happy
Indiferent de raspuns, trebuie sa spui ce simti, posibil sa-si schimbe parerea despre tine big grin

| BiancaMiciu a răspuns:

Eu zic ca inainte de a o invita de revelion mai bine iesiti inainte o data pe afara.Si daca totusi vrei sa o inviti in oras de revelion cel mai bine ar fi sa ii spui direct fara introducere: "Ai vrea sa ne plimbam amandoi in oras de revelion? sau Ce zici, iesim in oras de revelion? laughing " P.S:Eu una zic ca nu ar trebuie sa iesi cu ea tocmai de revelion pentru ca na. fiecare si el cu familia.