| condreavaly a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. ca e groasalaughing
Treba sta in felul urmator:
Eu vorbesc cu o fata pe care o iubesc de 4 ani(am mai fost cu ea acum 3 ani dar a fost o aventura doar de 2 zile mai exact revelion) dupa nu am mai tinut legatura cu ea. de 2 luni dupa ce am fost la un chef unde m-am intalnit cu ea, am inceput iar sa vorbim, i-am zis ca o iubesc si ea mi-a zis ca ma place dar nu ma iubeste (ciudat) si ca m-a iubit acum 3 ani dar baiatul cu care era atunci ( de altfel un prieten de-al meu) i-a zis ca daca se pune cu mine nu stie ce imi va face el mie (amenintari de smecheras din Brasovlaughingcica ) i ei i-a fost frica sa imi zica, ca ma iubeste ca sa nu imi faca el ceva rau mie. vineri m-am intalnit cu ea, am vorbit, ne-am sarutat si mi-a zis ca nu poate iubi fiindca ii este frica pentru ca a fost tradata de 2 ori. nu stiu ce sa fac ca sa pot fi cu ea. o iubesc mult si ea a zis ca ma place si i-ar place sa fie cu mine dar nu ma poate iubi deocamdata. ne intelegem de minune, mi-a dat si parola de la facebook cu totul ca eu nu intru sa verific. apropo ieri am iesit in oras sa iau martisoare pentru colege si profesoare. am luat 25 de bucati cu 5 lei bucata, total 125 de lei. mi-a facut niste crize imense ca eu iau cadouri la toate fetele si nu mai stiu ce... presupun ca e geloasa, ( nu stie ca i-am luat un inel din aur pe care am dat 650 de lei) in fine nu conteaza preturile ma intereseaza sa stiu daca chestia cu martisoarele este chestie de gelozie. apropo mi-a zis vineri cand ne-am intalnit ca sunt foarte romantic si foarte sincer. vreau sa ma ajutati cum sa procedez pentru am putea avea o relatie frumoasa si stabila. cum de altfel a zis si ea ca i-ar placea sa fie cu mine. sa nu aud critici de varsta ca am 12-13 ani. am 18 ani deci fara critici de varsta. multumesc mult pentru ajutor. raspunsul care va fi cel mai frumos si care ma va si ajuta cu orice legat de intrebare va fi recompesat cu o fundita. (de ce nu ma pot loga pe TPU de pe iphone 5? de pe 4s puteam sa ma loghez?)

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti-a facut scene de gelozie inseamna ca inca te iubeste si ai cele mai mari sanse sa fi impreuna cu ea, invita fata intr-un loc mai romantic/mai retras in care sa-i daruiesti inelul si sa-i spui pentru a nu stiu a cata oara ca o iubesti

| condreavaly explică (pentru mona):

AHA. mersi mult. anul acesta am iesit de 2 ori cu ea, si doar in locuri cu un ambient placut. de aici cred ca si reiese ce mi-a zis ea. citez{laughing} esti cel mai romantic si sincer baiat din lume. Aseara mi-a zis sa nu ii mai zic ca o iubesc, iar azi sia cerut scuze i mi-a zis ca era nervoasa. am uitat sa precizez ca vorbim foarte mult si foarte des. nu imi prea ajung cele 5000 de minute si sms-uri ale mele si cele 4000 de minute si sms-uri ale ei. aproape toata ziua vorbim. ne intelegem foarte bine.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Si ce nu ti-e clar? Fata te place si te vrea pentru ea.
Daca spune ca nu te iubeste inca, cam are dreptate : are nevoie de timp si ca tu sa-i dai incredere in VOI.
Ca sa aveti o relatie frumoasa si stabila depinde doar de tine.
Bafta, si sa va fie bine.

| IrinelRaducan a răspuns:

Rezolva problema cu prietenul tau... dati cartile pe fata...

| condreavaly explică (pentru IrinelRaducan):

Ce prietenul meu mah? nu sti sa citesti intrebarea?

| IrinelRaducan a răspuns:

Fostul tau prieten sau ce ai scris tu in acest paragraf "si ca m-a iubit acum 3 ani dar baiatul cu care era atunci ( de altfel un prieten de-al meu) i-a zis ca daca se pune cu mine nu stie ce imi va face el mie (amenintari de smecheras din Brasovlaughingcica )"

| condreavaly explică (pentru IrinelRaducan):

Pretenas, el nu mai e o amenintare. a fost cu el acum 3 ani. desteptule