| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am o mica problema. Mie imi place de o fata, noi suntem prieteni si nu stiu cum sa ii spun asta fara sa par disperat sau ceva. Maine seara iesim in oras si m-am gandit sa ii dau cumva de inteles asta sau sa ii zic. Noi ne intelegem bine, dar nu as tare crede ca ea ma place. Mie mi ok si daca suntem doar prieteni, vreau doar sa imi incerc norocul. Problema e doar ca vreau sa fac cumva sa nu fie ciudat si sa putem fi prieteni pe urma.
Ajutor va rog

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

În timp ce mergeți pe stradă, ia-o ușor de mână. Dacă își retrage mâna, atunci vei ști unde stați. (Nu se va crea o situație ciudată deloc după, se poate gândi că a fost un accident)
Dacă nu, cel mai probabil îți împărtășește și ea sentimentele și poți să treci la pasul următor, adică pasul ăla unde îi spui că o placi și că vrei să fiți împreună.
Baftă!

| TanteMarianne a răspuns:

Poti sa-i faci complimente, zambeste, ia-o de mana sau de talie(si contact fizic in general). Incearca si sa-ti dai seama de reactia ei. daca te respinge(isi da ochi peste cap, se uita la ceas, se departeaza.Atunci nu are nici un interes.dar daca se da si ea la tine sau ramane calma posibil sa te placa si ea)poti sa-i spui si in fata ca o placi. Spune-i si faptul ca ti-ar placea sa ai o relatie cu ea, dar asta doar daca vrea si ca pe tine nu te deranjeaza daca ramanaeti doar prieteni. Succes

| leapșa a răspuns:

La un timp dupa ce vorbesti cu ea, uita-te-n ochii ei spune-i "Esti asa simpatica" sau ceva asemanantor si vezi cum reactioneaza.
Daca schimba subiectul, nu prea o fi pe aceeasi directie cu tine, dar daca zice "Multumesc" si nu se retrage, atunci totul e bine.