| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu chiar m-am saturat crying.Nu mai suport sa fiu buna mereu.Cand nu esti bun toata lumea te injura,nu-i multumita, te considera o persoana de rahat si daca faci ceva bun pentru ei ei nu si nu. Nicioadata nu accepta si stramba din nas crying.Eu chair plang acum din cauza fratelui meu.S-a intamplat asta:eu aveam un bol de struguri si voiam sa ii pun si fratelui meu, dar tata mi-a zis sa vina el sa isi ia.Eu am zis ok,dar m-am dus la el in camera sa ii zic asta,si el s-a repezit la bolul meu,nici macar nu mi-a cerut,nici mersi,nici hai pa,nici nimic,si eu care nu suport sa fac rau cuiva sau sa il fac sa se simta prost,i-am dat mai mult decat aveam eu(asa arata) si nici acum nu s-a atins de ele,nu ma asculta sa ii spun ce am de zis, nu ma baga in seama si vb la telefon cu iubita-sacrying, de parca nici n-as exista.In cazul asta cine are dreptate, eu sau el? Nu mai pot.Plang in 10 randuri de lacrimi sadcrying.M-am saturat de nepasarea oamenilor.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturicrying.Mai ales ca in urma cu 3 zile ne-am spovedit si se comporta asa cu minecrying. Help! Multumesc

4 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii tai despre comportamentul tatalui tau.
Doar ei te pot ajuta in aceasta privinta.

| vali1985 a răspuns:

Fratelui tau.

| Doηηa a răspuns:

Nu are rost sa plangi din cauza asta.In general baietii sunt pe toane plus ca nu sunt constienti de ce spun si ce fac cateodata.
O sa-i para rau, o sa vezi.
Iar daca nu, inseamna ca a luat un anturaj golanesc de care nu va scapa decat cu ajutorul parintilor.
Nu te stresa prea mult, daca te supara nu-l mai bagi in seama.Nu se merita sa plangi din asta.
Cu placere!

| Northern a răspuns:

De ce nu vorbești cu el? Poate că el nici nu își dă seamă că te face să suferi,iar tu plângi,înduri,suferi singură, fără să știe nimeni. Spune tot ce simți, că nu-ți place comportamentul lui, că vrei să nu mai suferi pentru asta, că vrei să se schimbe etc.Doar așa vei ști dacă o face din intenție (puțin probabil) sau pur și simplu acesta e felul lui de a se comporta cu persoanele din jur.