| Anabella01 a întrebat:

crying eu cand eram mica, mama si tata s-au despartit si mama a gasit pe altcineva de cand aveam eu 2 ani. ma rog trecut timpul. dar din 2008 cand s-a nascut sora mea. tatatal vitreg ma injura si ma scuipa si da in mine din cauza surori mele. si credeti-ma nu mai pot. imi vine sa imi fac bagajele si sa plec. pentru ca nu mai suport si mama i-a spus de atatea ori dar el face la fel... si m-am saturat crying ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intr-o astfel de situatie mama ta ar trebui sa faca ceva poate chiar si sa renunte la el. Daca nu face asta atunci dai un impuls plecand de acasa pentru o perioada pentru a vedea cat de mult te doare si sa faca ceva in privinta asta. Daca si dupa asta nu va face nimic inseamna ca nu prea tine la tine si mai bine mergi la protectia copilului.

3 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Poti oricand vorbii cu el pe acest subiect. Desigur poate tatal tau real poate sa te ajute in aceasta situatie. Daca nu... poti sa ti faci bagajele si sa pleci. E o lume mare.

Si poti sa nu te mai uiti la televizor si poti si sa ti schimbi avatarul.

| gabytza387 a răspuns:

Ori sa renunte la el ori sa l iei de mana sa i spui eu vreau sa vorbimtongue si uite asta e problema mea ce ai cu mine de ce ma injuri daca gresesc poti sa mi spui cu frumosul nu trebuie sa ma scuipi fi tu aia calma si intelegatoare si insisti pana vine cu tine sa vorbiti nu ceda tonguebig grin

| emagirl a răspuns:

Cred ca vei gasi o situatie... asculta-ti inima...sunt sigura ca va fi in regula succes! te sustinem! parintii uneori sunt foarte nervosi! sunt sigura ca tatal tau te iubeste si te va iubi mereu!