| lil_2808 a întrebat:

DEci eu sunt cantareata de muzica populara [solista] de nu mult timp/////... vreau sa stiu cum sa scap de emotziii cand sunt pe scena si sa nu`mi tremure vocea! mersi funda

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Imagineaza-te intr-un cadru fantastic sau un cadru familial, gandeste-te ca esti doar tu cu mic-ul... nu ai dc sa te temi. daca ai fost recunoscuta ca fiind solista, inseamna ca te pricepi si tu cat de cat cel putin...
bafta

| Nothing05 a răspuns:

Gaseste-ti un punct fix la care sa te uiti cand canti...

sau uita-te la mama ta(asta ajuta mult)

si gandeste-te ca nu are de ce sa-ti tremure vocea.esti talentata si punct!

iar emotiile sunt normale...ai sa vezi ca dupa cateva spectacole, ai sa scapi repede de ele. Succes!