| ADYX009 a întrebat:

Deci eu sunt sunt mai golanas asa fumez beau etc! Intro zi am fost cu niste prieteni intr-un club si mi sa oferit o tigare am luato nestiind ce avea sa se intample am fumat jumate si ma durea capu am intrebat ce fel de tigare este si cineva a raspuns! canabis! Am inlemnit nu mai trasesem niciodata miera frica de consecinte! Dar la indemnul anturajului am terminato poate stiti cum este! Afost bine nu mi s-a intamplat nimic dar a dupa o saptamana am fost din nou in club si sa repetat povestea si asa vreo luna doua si nu stiu ce sa fac simt nevoia sa fumez iarasi! ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| spaikizz a răspuns:

OPRESTETE! SPUNE STOP! Tu esti singurul care te poti ajuta. Nu lua viata ca pe un film. Indeparteaza anturajul. Probabil tu asculti hip-hop, deci fi atent! Melodiile acelea sunt doar melodii, nu trebuie sa le iei in serios. Cei care le canta nu-si pun sufletul in melodii, crede-ma. Deci anturajul nu e tot (cum spune bug mafia). Renunta la el si atunci cand vrei sa fumezi orice ia o bomboana, o ciocolata, fa sex daca ai cu cine( si asta functioneaza) numai nu mai fuma! E spre binele tau. Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj privat. Te pot ajuta mai mult.Mama mea e psiholog in criminalistica si m-a invatat cum e cu chestiile astea cat de cat.

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Daca ai vointa o sa reusesti acum pana nu-i prea tarziu, daca t i se mai ofera, renunta, mai tarziu o sa regreti si nu mai poti

| N3rvos a răspuns:

Indeparteaza`te de anturajul ala neaparat, ca nu te va duce la bine, incearca sa inlocuiesti jointul cu altceva cand simti nevoia sa tragi un joint baga o tzigare normala sau mananca bomboane dar inlocuieste cu ceva, totul tine de vointa daca vrei sa nu mai bagi jointuri indeparteazate de anturaj si fa-ti alti prieteni.Numai Bine!big grin

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Ce ai primit tu acolo a fost pur si simplu o gluma proasta nu cannabis. Cel mai probabil a fost un trabuc sau vreo tigara mai tare dar nici pe decum cannabis, ti-ai fi dat seama imediat ca ceva ii neinregula cu 'tigarea' aceea.

| Ensem a răspuns:

OPRESTETE! SPUNE STOP! Tu esti singurul care te poti ajuta. Nu lua viata ca pe un film. Indeparteaza anturajul. Probabil tu asculti hip-hop,deci fii atent! Melodiile acelea sunt doar melodii,nu trebuie sa le iei in serios. Cei care le canta nu-si pun sufletul in melodii, crede-ma. Deci anturajul nu e tot (cum spune bug mafia). Renunta la el si atunci cand vrei sa fumezi orice ia o bomboana, o ciocolata, fa sex daca ai cu cine( si asta functioneaza) numai nu mai fuma! E spre binele tau. Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj privat. Te pot ajuta mai mult.Mama mea e psiholog in criminalistica si m-a invatat cum e cu chestiile astea cat de cat.
{Asta-i versiunea mea}