| piticul2atomic a întrebat:

Deci imi place fffffffoarte mult de o fata.este colega cu mine, dar nu cred ca ma place. cum sa o "agat"?

Răspuns Câştigător
| alexy a răspuns:

Pai uite sfatul unei fete:zambestei si ajut-o cand are nevoie. Dar nu te uita incontinuu la el fiindca o sa se sature sa te tot vada holbandu-te la ea.Si fa-o sa zambeasca, intereseaza-te ce lucruri o amuza si da-i un prilej sa zambeasca.Si fa-ti si tu curaj intr-o zi cand iesiti de la scoala si spune-i c-o placi. S-ar putea ca sentimentul sa fie reciproc, iar daca nu, nu dispera, incearca in continuare.Si fiindca tot te-am ajutat nu poti sa-mi raspunzi si mie la intrebarea din categoria "adolescenti", vezi e pe data de azi. Te rog ffindca vreau o parere din partea unui baiat...please!

3 răspunsuri:
| skiziiskiz a răspuns:

Eh...noi suntem cam greu de cucerit laughinglaughinglaughing. dar nu vreau sa te descurajez.deci,ca sa o faci sa te placa, ar cam trebui sa : ii zambesti, sa vorbiti, sa o ajuti, sa o consolezi daca e sad, sa ii fi apropiat.si pentru momentu magic: petrecti timp impreuna.si daca se poate.privitiva in ochi unu pe celalalt timp de cateva secunde(asa chiar ca se poate indragosti de tine), dar NU ca u mergi la ea si o iei sa va uitati ca prostii... okee? BAFTA MARE, MARE :*:*:*

| alexy a răspuns:

Scuze vezi ca ti-am scris acolo el ma refeream la ea.

| alexy a răspuns:

Mersi pentru. raspuns dar totusi nu va parea ciudat sa umble un baiat dupa o fata, eu as vrea ca el sa faca primul pas.