| byby2001 a întrebat:

Deci. incep liceul si avem uniforma Ce ma fac?:O Avem sacou mulat, camasa alba mulata, fusta, esarfa sau cravata...

Cum sa fiu originala :O Mereu am vrut sa fiu altfel fata de toti.

Niste idei pentru par? [e cu o palma in jos de umeri.

P.s nu merg machiata.

Răspuns Câştigător
| simonafrumoasa a răspuns:

Saraca de tine! eu mereu am fost sunt si voi inspaimantata de orice uniforme! poate ce am sa iti spun nu o sa te ajute dar totusi merita sa citesti. originilitatea ar putea insemna si sa fi cea mai buna! incerca sa te agheti de cel mai tare tip! du-te intr-un magazin specializat in parfumuri sau daca la tine in oras nu ai asa ceva te poti duce si intr-un supermarket. si testeaza o gramada si cel care ti se pare ca este unic il poti cumpara. sau incearca ceva de la oriflame sau aveon. poarta niste pantofi unicat mereu adica ceva de firma mai aparte decat ceea ce poarte colegele tale. acum economisesti cat de cat bani pe care ii dai pe haaine deoarece la scoala porti uniforma si da pani pe pantofi scumpi si care ti se potrivesc. poti purta de asemenea accesori impresionante. trebuie sa fi la tine totul impresionant ca sa fi mai aparte.sau incepe usor usor sa te machezi. foarte putin azi te machezi putin de dai doar cu luciu de buze si rimel, foarte foarte putin rimel. daca ai fost admirata mai incearca intr-o zi si tot asa. dar spune-mi un lucru esti de acord ca o copila de 11 -12 ani sa se macheze si tu nu? intr-un fel sunt de acord cu tine. vrei sa le arati frumusetea de adevarata nu ce ajustata de machiaje, bravo te felicit. numai cca trebuie cat decat sa fi si in trend cu lumea. e foarte bine ca doresti sa fi diferita. poti sa iti iei o geanta ceva cu aranjament special delicat si fin daca iti place. sau de ce nu incearca sa utilizezi lucruri facute manual in casa care le gasesti la targurile astea sau pe net. sunt accesori facute manual si inca multe. noi nu pre stim chiar daca banuim cum isi coafeaza colegele tale parul. daca nu te machezi inseamna ca esti o fata simpla si la locul tau. nu sti poti purta un colier la gat zilni care sa te reprezinte. sau fa-ti un piers in nas buza dar la asta trebuie sa te gandesti de mii si mi de ori si sa ceri sfatul familiei.incearca omanichiura unica cu un desing cu totul si cu totul special. da un google la toate sfaturile mele si vezi poate iti va fi fosta vreunul de folos. mai poti sa te apuci si de un sport sau de o activitate la care sti ca vei avea succes ca poti fi laudata si admirata de toti. ai grija ce faci si ce alegi. si dupa cum am zis s-ar putea sa nu iti fie de nici un folos raspunsul meu dar ai grija. pa pa! pup!