| doreal a întrebat:

Deci, la evaluare nationala daca rezolv un exercitiu intr-un alt mod decat e in barem, dar totusi imi da acelasi rezultat ca al lor, mi-l puncteaza?

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

La mate se puncteaza cat timp nu ai ajuns la rezultatul ala prin mai multe greseli consecutive (se intampla mai des decat ai crede).

| Kandia15 a răspuns:

Da. La mine s-a punctat

| Chrysocolla a răspuns:

Dacă e vorba de un exercițiu de matematică, dacă exercițiul este corect rezolvat si rezultatul este cel bun, se punctează, din câte știu eu.