| lurixxx a întrebat:

La evaluare nationala, la matematica, am rezolvat o problema corect, dar printr-un mod diferit dacat cel din barem. Se puncteaza daca este corect?

Răspuns Câştigător
| Akumaki a răspuns:

Desigur ca se vor puncta. Sunt modalitati diferite dar se puncteaza oricare din ele, poate sa existe 5 moduri diferite in care sa se rezolve o problema iar toate acele 5 feluri trebuiesc punctate complet daca desigur iti da rezultatul corect.

13 răspunsuri:
| Holyman a răspuns:

Normal,ar trebui sa se puncteze avand in vedere ca da acelasi rezultat daca tu zici ca l-ai facut bine!

| neutrino a răspuns:

O problema de matematica poate fi rezolvata prin mai multe metode. Punctajul nu depinde de metoda aleasa, ci de corectitudinea rezolvarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se puncteaza daca ai scris toti pasii pana la raspuns

| Lightning1997 a răspuns:

Da,normal.

| Robo?elulAndroidDinTelefon a răspuns:

Salut! Bineinteles! Daca rezultatul este corect, se va puncta.

| PickUp a răspuns:

Bunahappy
Pai daca iti cerea intr-un anumit mod nu te va punctahappy
Dar daca nu-ti cerea intr-un anumit mod vei fi punctata oricumhappy
Si asa daca nu stii exercitiul si scrii ceva acolo pe aproape te mai puncteaza pentru scrierea datelor. Adica te puncteaza pentru ca ai ajuns undevahappy
Si in plus Matematica nu se rezolva numai printr-o modalitate ci prin mai multehappy
Bafta :*
Sper sa iei o nota marehappy
Funda?big grin

| dodo1530 a răspuns:

Daca ai rezolvat corect, ar trebui sa iti pnucteze problema, mai ales daca raspunsul e acelasi cu cel din barem.
Sunt exact in aceeasi situatie ca tine, la mai multe exercitii...

Bafta cu notele si restul!

| Wolfenstein a răspuns:

Da normal..Atata timp cat rezultatul este corect, nu conteaza prin ce metoda ai rezolvat-o... O problema are nspemii de rezolvari.Ce vreiai? Sa le scrie pe toate? Nu este nimic..Nu te panica.

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Se va punctawinking

| SomnoroasePasarici a răspuns:

La care din subiecte? Daca era la 1 trebuia decat rezultatul dar la celelalte rezolvarile complete! Nu'i nimic eu cred ca se va puncta

| AniBac9991 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine...

| Tin a răspuns:

Da daca ai ajuns la acelasi rezultat.