| offff a întrebat:

Deci la noi in clasa a venit o colega noua este o persoana groaznica care se ia de toata lumea si te bate de te baga in spital si mai este si tiganca straight face mai nou are ceva cu mine si se uita urat la mine si cineva mi-a zis ca vrea sa ma bata pentru ca nu i place fata mea ce sa facc?:*straight face

3 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Sa o eviti. Poate ai facut sau ai zis ceva despre ea care a deranjat-o.
Oricum ar fi, cel mai bine e sa o lasi in pace, sa nu ii raspunzi la provocari, sa o ignori...
Nu trebuie sa o consideri inferioara doar pentru etnia ei, sunt si rromi care sunt linistiti, care isi vad de treburile lor.
Daca te ameninta sau iti face ceva, cel mai bine e sa vorbesti despre asta cu un parinte sau cu cineva apropiat.
happy

| Yosii a răspuns:

N'o baga in seama. evito. sh daca iti face ceva sau ii spui lu doamna voatra sau mamei tale. o sa se rezolve. baftaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai dracu de tigani ce rromi ma TIGANI SUNT TIGANI SA LE ZICEM.
Ca din cauza lor si a muzicii lor de **** manelele si tiganeasca lor are tara noastra o imagine de tot cacatu.