| adela12 a întrebat:

Deci, la noi in clasa ( a VI-a D), la inceputul anului scolar a venit un baiat nou, tot din aceeasi scoala, dar din clasa cea mai nebuna din scoala. Toti ne-am obisnuit cu el, este un baiat bun, dar e foarte nesimtit. Adica injura pe toata lumea, dar nu cu sensul adevarat al cuvantului, ci doar pentru a ne amuza. Ieri am inregistrat la scoala in pauze si pe fundal se aud injuraturi la adresa mea, dar si altora. Sa va dau un exemplu: cineva i-a spus sa injure, si el a zis ca isi baga p... in gura acelei persoana. Este un baiat de treaba, cand cineva il roaga ceva o face ( adica sa va dau un exemplu: eu voiam sa ma duc sa imi iau ceva de mancare, iar eu fiind racita, l-am rugat pe el si s-a dus, un gest foarte frumos). Deci intrebarea este: cum sa-l ajut sa nu mai injure asa de mult?

Răspuns Câştigător
| LittleAngellll a răspuns:

Bunahappy
Ar trebuii sa vorbesti cu el il iei deoparte si ii zici "Mai [x] te rog nu.mai injura si tu atat demult pentru ca nu este bine si toti care te aud cred despre tine ca esti nesimtit...e ceva urat sa injuri atat. ti.am zis toate astea pentru ca vreau sa te ajut acum depinde de tine daca vei lua in considerare si vei pune in aplicare"
Si cred ca daca v.a fi baiat intelegator si bun v.a intelege ce vrei sa.i comunici si se va opri:*