| Xonia a întrebat:

Deci lumea numai e originala delocccstraight face
Acum cateva zile m-am certat cu fosta mea prietena cea mai buna, si pur fi simplu nu am mai bagat-o in seama
SI astazi aveam la avatar poza cu mine si o colega, dupa a pus si ea poza cu o colega de a ei
Dupa am pus la status pentru colegii mei cand intra sa imi dea buzz, a pus si ea
SI deja ma oftica, face exact ce fac si eu si pe mess se da smechera, si fata in fata numai zice nimic
Ce sa fac?

12 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Sa o ignori straight face oicum tu stii ca esti mai buna decat ea straight face si tu n-ai nevoie sa copiezi pe altcineva, deci ignoro, las'o daca atata stie si ea happy si pe mess ii poti da ignor sau o poti pune pe invisiblewinking

| JustMe a răspuns:

Aveam si eu o "prietena" care facea la fel. Aveam un nume pe un site, pe alt site si-o pus ea numele pe care il aveam eu. Vorbea ca mine, se imbraca asemanator cu mine, punea status-uri ca mine. Ce ma enerva fata aia! x( Dar am ignorat-o si pana la urma a incetat.

| Vizitiul a răspuns:

Limbaj de messenger, prescurtari ale cuvintelor, cuvinte scrise gresit, precum :"bagat-o", "numai". Daca pana acum ai fost indolenta cu ea, la fel poti proceda si pe viitor. Cel intelept cedeaza primul.

| Sოﺁℓε a răspuns:

laughing da-i pace. pur si simplu, las-o sa faca ce-ti trasneste capul, prefate ca nu-ti pasa si las-o in pacea domnului laughing
stiu. e fftt enervanta chestia asta laughing
dar lasa-ti poza cu pr ta si pune cat mai multe pozi si pe hi5, facebook, mess cu diferiti prieteni happy va fi enervata, si probabil va termina cu chesti asta. pune-i si o porecla, copy-paste tu esti copy ea da paste happy fa-o de rudine ca nu are un stil originnal, ca al tau.
be hapyy :p
laughing fa-o pe copy-paste sa termine bafta!

| Mwhahahaa a răspuns:

Nu te pune la mintea ei. Poate ea vrea doar sa te oftice.Las-o sa vada ca nu te intereseaza, si ca tu esti mult mai desteapta decat ea.
Si eu am trecut prin asta, si inca mai trec.Pe moment m-am consumat degeaba, dar cu timpul am realizat ca e un fake, un nimic.laughing si ca eu raman cea originala.blushing

| vlaaddd a răspuns:

Sa te bucuri ca ti-ai luat papagal.

| mariaw a răspuns:

Ce sa faci? sa vorbesti cu ea. Inteleg ca asta e o varsta dificila, dar nu poti termina o prietenie printr-o simpla cearta. De cand e asta semnul dramatic al finalizarii relatiilor? E clar ca vrea sa-ti atraga atentia. Lasa orgoliul si da-i un semn.

| ambutisare a răspuns:

Arde-i doua happy

| Dizzy a răspuns:

Sa o pui pe invizibil sau ii dai ignore si nu o mai bagi in seama. Daca ai zis ca e asa de smechera numai pe mess nu mai are ce sa copie.

| Xonia explică:

Si sa specific.La status are o chestie de genu: Nu esti deloc speciala, doar o fata banala[Pitzipoancooostraight face]
Si cand vorbeam si eram cele mai bune si niciodata nu avea statusuri din astea, o ajutam cu orice avea nevoiestraight face

| MusicisMusic a răspuns:

ORIGINALITATE e cuvantul pe care eu il ador.Da...si pe mine ma enerveaza cei care copiaza statusurile de la messenger si Ok recunosc...am cerut odata ajutorul cuiva pentru o urare insa nu aveam inspiratie. Sfat:Nu o baga in seama si daca iti era sau inca iti mai este cea mai buna rietena iti v-a cere scuze daca nu, nu!

| iulka a răspuns:

Fata aceea poate incearca sa-ti atraga atentia...Sa-ti arate ca ai pierdut o prietena pe cinste...Se da mare probabil ca sa arate ca tu fara ea nu esti buna de nimic. Ce sai faci exista si persoane din astea. Ar trebui sa te duci la ea si sa-i explici ca te enerveaza ceea ce face. Si nu o mai baga in seama. Asta as face eu.