| alleluia a întrebat:

Deci mie si celei mai bune prietene ne place de un tip de la noi din clasa...Ea nu stie ca mie imi place de el, dar eu stiu ca ea il place. El se uita mereu sa mine si imi zambeste, ma face mereu sa rad, trece e langa mine si ma atinge in mod "neintentionat" (nu in zone...pe mana, pur si simplu), de cate ori face o gluma se uita la mine(asteptand probabil reactia mea), cand vorbeste cu colegul lui de banca se intoarce intr-o asa maniera incat sa ma poata vedea si cand se uita ma mine imi zambeste si lasa privirea in jos.
1. Sa ii spun prietenei mele ca si mie imi place de el?
2. Credeti ca lui ii place de mine? big grin
Fundaa!

3 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

1. Da, spune-i... Nu e bine sa ascunzi asta de prietena ta. Doar aveti incredere una in alta, nu?
2. E clar ca te place... Mai bine spune-i ca il placi si spune-i si despre prietena ta. Vor intelege amandoi.
Pana la urma nu e sfarsitul lumii ca el te place pe tine si nu pe ea.
Sper ca te-am ajutat. Multa bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui prietenei tale.ar trebui sa mergeti amandoua la el si el o va alege pe cea care o iubeste.si spune-i prietenei tale sa nu fie dezamagita ca nu are motive. exista un baiat special in viata ei trebuie doar sa-l intalneasca, si sa aiba rabdare. sper ca teeam ajutat