| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai pot, plâng în fiecare seară.
Sunt câteva fete care au ceva cu mine și postează pe Ask poze jenante cu mine și mă hărțuiesc pe stradă. crying
Am o singură prietenă, prin martie m-am certat cu 2 "prietene " iar ele ca "răzbunare " că eu nu mai vreau să fiu prietenă cu ele ( pentru că erau rele jigneau pe toata lumea ) au început să taie poze cu mine, în care mă strâmbam ( toată lumea face poze așa cu prietenii ) sau în care am ieșit cu ochii între-deschiși ( se mai întâmplă ) Și le-au dat fetelor ălea, nu știu ce să mai fac serios, anul ăsta am fost bătaia de joc a tuturor, în fiecare zi fetele alea s-au luat de mine și nu a fost nimeni care să mă apere. Dirigintei i-am zis, nu face absolut nimic, mamei i-am zis, a zis să le ignor crying Mi-e rușine că am cont de facebook, aș vrea să mi-l șterg ca să nu mai mă vadă nimeni crying Ajutor.
Toți încep să mă urască fără motiv. deja sunt vreo 20 de persoane contra mea. crying Aș vrea să mă mut din școală dar mama a zis că nu mă mai mută, iar din oraș a zis că doar peste 2 ani crying

Răspuns Câştigător
| sokey a răspuns:

Muta-te de la scoala, daca mama ta nu vrea ii spui ca nu te mai duci, ce face? Te cearta? Nu cred, asa degeaba, spui ca nu mai suporti. Fii un model, aratele ca esti mai buna ca ele, stai in casa mai mult, invata mai mult sa ajungi undeva, si sa le faci cu mana de acolo de sus unde o sa fii tu. Cauta alte ocupatii, hobby-uri, uite de exemplu, eu cant si compun versuri, rap si reggae, de suflet si alte chestii, si eu am fost singut, am incercat sa ajung sus, am incercat sa imi modelez putin corpul ca sa atrag mai multe fete, si acum ceilalti fraieri mor de ciuda pentruc a am fete cat de cat frumoase si dragute dupa mine. Am 2 prieteni care ma inteleg cat de cat bine cu ei. Ma mai supar pe ei, se enerveaza repede, e mult mai nedrept dar, ii iert mai mereu. Dar nu fac chestiile alea cum iti fac jartelele alea tie. Te inteleg perfect. Uite si maine e ziua mea, si vreau sa imi blochez contul de facebook. Sa vad daca isi aminteste cineva de ziua mea. Pe mine nu m-ar interesa e o zi ca oricare alta dar, vreau sa vad doar cine imi e aproape. Succes in toate, sa fii iubita!

1 răspuns:
| Flory_Sis_1998 a răspuns:

Ar trebui sa iei masuri, daca acele fete sunt rele cu tine... tu de ce nu esti? Nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare, Aplica faptele contra lor, esti sigura ca nu le poti face nici un rau? Macar ai incercat sa vorbesti cu ele?