| flooooo a întrebat:

Sal TPUhappy Am si eu nevoie de un sfat big grin M-am certat cu o prietena foarte buna pentru ca niste "prieteni" iau bagat tot felul de prosti in cap. Iar ea a dat mai mare importanta vorbelor unor persoane pe care nici nu lear fi cunoscut daca nu eram eu, decat vorbelor mele, de fapt nici nu mi-a dat sansa sa explic, are in cap doar minciunile alea si nu vrea sa asculte altceva. Eu tin la ea foarte mult si ma doare faptul ca acum are o parere total gresita despre mine. Chiar nu stiu ce sa mai fac, pur si simplu numai vrea sa auda de mine, nici sa asculte ce am de zis... Dar pentru mine e foarte important, daca numai vrea sa fim prieteni pot sa inteleg... e decizia ei, dar nu vreau sa ma urasca pentru ceva care nici nu am facut

Răspuns Câştigător
| sincer a răspuns:

Daca ea joaca dur joaca si tu dur, nu o mai stresa si sa pari si tu ca esti indiferenta, dar ai grija sa fiti in acelasi grup de prieteni si tot timpul sa fi in preajma ei langa ea si la un moment dat tot o sa vb cu tine, nu mai icerca sa ii explici nimic, fi indiferenta cu toate ca o sa iti fie greu, evita dicutiile despre ea ca poateasta o deranjeaza, pana la urma o sa reusesi sa vb cu ea dar atentie lasa sa deschida ea discutia nu tu, o sa se satureze sa fi tot timpul langa ea si nu va suporta sa nu vb cu tine.

4 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Nu poti sa-i explici, sa-i vorbesti sau sa comunici cu ea, pentru ca nu vrea ea, nu trebuie sa o superi mai mult.Dece nu o lasi pentru o vreme sa vada cat de greu ii este fara tine si ocupate de cei care ia-u bagat prostii in cap De ce au facut-o si ce au ei cu tine.Asteapta sa se calmeze, si dupa poti discuta cu ea fata in fata.

| GenEu a răspuns:

I-ai un buchet de trandafiri.
Si ia-o usor... lucreaza mai mult pe partea sentimentala a ei, poate reusesi.
Succes!

| sincer a răspuns:

Ii trimiti un SMS cu ceea ce zici tu ca sustii si este adevarat daca poti sa justifici si sa demonstrezi, dar sa nu uiti sa apecifici asta si sa ii zici sa iti acorde doar 5-10 minute sa ii explici si verbal asta dupa care sa ii zici ca daca te asculta esti multumita si ea are dreptul sa faca ce crede sa fiti in continuare prietene si va departati de acele persoane sau sa te ignore si sigur o sa iti acorde acest timp doar sa o rogi nu sa ii impui.

| flooooo explică:

Iam scris un sms in care i-am explicat absolut tot, doar ca nu a vrut sal citeasca, pur si simplu nu mai vrea sa auda de mine, daca lar fi citit ar fi inteles tot. daca nu-mi da macar sansa sa-mi spun si eu cuvantul dupa atata timp in care am fost mereu langa ea, mi-am dat seama cam cat valorez pentru ea