| blurixe a întrebat:

Deci nu mai pot! Simt ca se prabuseste cerul pe mine. Acum ca incepe scoala am o depresie ingrozitoare. Parca in niciun an nu a fost asa. Simt mereu un gol in mine. Nu pot sa adorm noaptea. Ma gandesc mereu cat de frumos am petrecut aceasta vacanta si ma simt foarte trist ca a trecut mai ales ca urmeaza un an greu cu o gramada de testari. Nu stiu ce sa mai fac. Aveti sugestii?

Răspuns Câştigător
| GemPanda a răspuns:

Eu zic sa te relaxezi, sa te calmezi( si daca mai patesti asta inspira adnac si zi ca totul va fi bine). Bucurate de ultimele zile de vacanta, si nu te speria ca nu poate fi asa rau. Relaxeaza.te, asculta muzica, practica un hobby preferat...si nu te speria. Cu cat te sperii cu atat ti se va parea mai greu.Te inteleg caci si eu am patit asa. Nu mai mancam de frica. Dar a trecut toul si uite ca traiesc. laughing Incearca pe timpul scolii sa.ti imparti timpul incat sa ai timp sa le faci pe toate( iti ridica moralul) si cat despre teste, daca inveti nu trebuie sa.ti fie frica. Succes. Sper ca te.am ajutat. Nu.ti mai fie frica.

2 răspunsuri:
| Tops a răspuns:

Priveste partea buna daca incepe scoala o sa se si terminelaughing

| w3iR a răspuns:

O cafea (ciocolata) calda! si bea multe ceaiuri