| DHHEH a întrebat:

Deci nu se putea mai rau. Mi-a venit CM azi si peste 3 zile plec la mare. Si stau o saptamana. Se poate sa se opreasca in 3 zile?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se putea mai rau, putea sa-ti vina fix in prima zi de la mare. Macar asa, zilele mai abudente le ai acasa. Incearca sa mergi la farmacie sa-i explici situatia si ti-o da vreo vitamina sa te tina mai putin.

| corbulalbrosu a răspuns:

De regula menstruatiile se desfasoara dupa un anumit "tipar" care este specific/propriu fiecarei femei in parte. Orienteaza-te dupa modul de desfasurare a menstruatiilor avute pana in prezent deoarece aproape sigur se va produce aidoma celor avute pana in prezent. In scop preventiv pentru e evita neplacerile unor scurgeri care s-a putea produce in primele 1-2 zile dupa momentul sosirii la mare te-ai putea asigura/dota cu cateva tampoane interne/intravaginale denumite OB-uri. Folosirea lor exclude orice posibilitate de a se sti/observa faptul ca esti in perioada menstruala. Pentru fetele inca virgine exista OB-uri mini special create pentru ele. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii cat dureaza menstruatia la tine, poti sa folosesti ob-uri. Anticonceptionalele opresc menstruatia dar nu stiu daca merg si daca ti-a venit deja.

| Biu009 a răspuns:

Poti sa iei fiole de calciu, ajuta sa nu fie menstruatia asa abudenta

| Rozzovela a răspuns:

O sa ai 3 sau 4 zile ciclu la mere, nu fa nimic altceva decit a folosi ob-uri